۰
نکته جالب نامه کیائی به سهامداران که در سایت بیمه اتکائی امین قابل مشاهده است ادبیات خاص وی است که شاید بتوان گفت حداقل در صنعت بیمه کمتر دیده شده است .
ادبیات جدیدی که "کیائی" در صنعت بیمه باب کرد
به گزارش اخبار بانک، مدیر عامل بیمه اتکائی امین ، طی نامه ای به سهامدارانش با عنوان " به صدا در آمدن ناقوسهای شفافیت در بیمه اتکائی امین " عملکرد سال مالی 97 خود را تشریح کرده و در خصوص سوداوری ، میزان ذخائر و نحوه سرمایه گذاری های شرکت متبوعش اطلاعاتی را در اختیار سهامداران قرار داده است .

اما نکته جالب نامه کیائی به سهامداران که در سایت بیمه اتکائی امین قابل مشاهده است ادبیات خاص وی است که شاید بتوان گفت حداقل در صنعت بیمه کمتر دیده شده است .

نکته ای که وی در انتهای این نامه بدان اشاره کرده تعهد به حفظ و صیانت از سرمایه سهامدارانش است و اینکه اذعان داشته اگر قصوری در عملکردش بوده بدلیل بضاعت و توان قلیلش می باشد و شاید دیگران بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند.

بحث قابل توجه این است که در حال حاضر که اغلب صورتهای مالی مدیران بانک ها و بیمه ها به دستکاری و آرایش مزین شده اعلام شفافیت از سوی یک مدیر بیمه ای و تاکید بر صیانت از سرمایه سهامداران می تواند حلقه مفقوده عملکرد برخی مدیران در بازار های مالی باشد.

کیائی در این نامه به سهامدارانش تاکید کرده جهت ارایه صورتهای مالی شفاف و جلوگیری از اعلام سودهای واهی وغیر واقعی برای اولین بار و با همراهی سازمان حسابرسی به عنوان تنها شرکت بیمه ای در ایران حسابهای ارزی با منشأ داخلی را بر اساس نرخنامه بانک مرکزی (هر دلار 42.000 ريال و هر یورو 49.336 ريال) محاسبه کرده است.

به نظر می رسد نامه این مدیر عامل بیمه به سهامداران و انتشار وضعیت عملکرد می تواند شکل جدیدی از ادبیات باشد که کمتر در صنعت بانک و بیمه دیده شده است.

با استعانت از خداوند متعال برگ زرینی از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به 1397/06/31 در راستای پیروی از اهداف اقتصادی کشور رقم خورد. شرکت بیمه اتکایی امین با بهره مندی از دانش فنی و استفاده از نیروی انسانی جوان ، متخصص و تحصیلکرده یکی از پر افتخارترین گزارشات حسابرسی خود از تاریخ تأسیس تاکنون را از سازمان حسابرسی دریافت نمود.

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) در سال مالی منتهی به 31/06/97 موفق گردید با درنظر گرفتن جنبه های فنی در ارزیابی ریسک های پیشنهادی ، اقدام به پذیرش ریسک های مناسب در بازار اتکایی کشور نماید. در این راستا حق بیمه قبولی سال مالی 1397 نسبت به سال مالی 1396 با رشد 23 درصدی همراه بوده است . علیرغم در نظر گرفتن IBNR 45 درصد در محاسبه ذخایر خسارت معوق در جهت بهره مندی شرکت از پشتوانه ذخایر کافی که در صنعت بیمه کشور بی نظیر می باشد، ضریب خسارت این شرکت در سال مالی 97 نسبت به سال مالی 96 از 87درصد به 70 درصد تقلیل یافته است.

درآمد سرمایه گذاری های شرکت در سال مالی97 با رشد 50 درصدی نسبت به سال مالی مشابه گذشته همراه بوده است .

درنهایت شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) با رشد 62 درصدی سود خالص عملکرد سال مالی 97 نسبت به سال مالی 96 موفق به تحقق سود هرسهم به مبلغ 356 ريال گردید. این درحالیست که این شرکت بعنوان تنها شرکت بیمه ای در ایران حسابهای ارزی با منشأ داخلی را بر اساس نرخنامه بانک مرکزی (هر دلار 42.000 ريال و هر یورو 49.336 ريال) و حسابهای ارزی و خسارت های با منشأ خارجی و اسکناس را براساس نرخ نیمایی در تاریخ ترازنامه( هر دلار 77.764 ريال و هر یورو 91.290 ريال ) منعکس نموده و در کل صنعت بیمه ،تنها شرکت بیمه اتکایی امین موفق به اخذ تأییدیه از حسابرس در این خصوص گردیده است.گزارش حسابرسی بدون هیچگونه بند غیر شفاف از سازمان حسابرسی مؤید آن است که ماخود را موظف به حراست از سرمایه سهامداران خود دانسته و قسم یاد نموده ایم که از سرمایه آنان حفاظت نماییم.

بی شک این مهم جز با تلاش شبانه روزی همکاران محترممان میسر نمی گردید . برخود لازم میدانم از تک تک همکارانی که در این موفقیت سهم داشته اند تشکر و قدردانی نمایم.

به سهامداران خود این نوید را میدهیم که با زیرساختهای ایجاد شده در بیمه اتکایی امین مسلما ً در سال آینده این شرکت از رشد و پویایی بالاتری بهره مند خواهد گردید.

امید است با توکل به خداوند متعال و همکاری سهامداران ارجمند بتوانیم در سال آینده نیز همچون 8 سال گذشته در رشد و توسعه این شرکت بیمه ای مفید واقع شویم .

در پایان صادقانه عرض می نمایم که اگر قصوری در عملکرد یکساله بیمه اتکایی امین مشاهده می نمایید به دلیل توان و بضاعت قلیل این حقیر بوده است. ولی با کمال افتخار و شجاعت اعلام می نمایم تمام تلاش خود را در نهایت صداقت و پاکدستی در راه حفاظت و رشد سرمایه سهامداران محترم و اعتلای شرکت به کار بسته ام.
                                                                                           سید مصطفی کیایی
                                                                               نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل
 
تازه ترین اخبار