۰
۴
بر اساس بخشنامه جدید شورای پول و اعتبار، بانک ها دیگر اجازه پرداخت سودروزشمار به سپرده های کوتاه مدت را نخواهند داشت.
پرداخت سود روزشمار به سپرده‎های کوتاه مدت ممنوع شد
به گزارش اخبار بانک، طبق تصویری از بخشنامه اخیر بانک مرکزی، زین پس بانک ها حق ندارند که به سپرده های کوتاه مدت سود روزشمار پرداخت کنند و باید ضوابط جدید را برای پرداخت سود به این سپرده ها رعایت کنند.

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار از این پس، معیار پرداخت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری عادی از روزشمار به ماه شمار تغییر می‌یابد.
همچنین در این مصوبه تاکید شده که حداکثر نرخ سود علی‌الحساب برای سپرده‌های کوتاه مدت عادی ۱۰ درصد سالانه است.

موضوع مهم دیگر در بخشنامه سودی بانک مرکزی این است که سود سپرده های کوتاه مدت تنها در صورتی باید به حساب سپرده گذار واریز شود که برداشتی از این حساب در طول ماه انجام نشده باشد.

قبلاً بانک ها حتی در صورت واریز و برداشت به حساب های کوتاه مدت، سود روزشمار را در پایان هر ماه به حساب سپرده گذاران پرداخت می کردند.

اما در این بخشنامه که برگرفته از تصمیم اخیر شورای پول و اعتبار است، تاکید شده که حداقل مبلغ مانده حساب در یک ماه برای  محاسبه سود آن ماه در نظر گرفته شود.

در ادامه تصویر بخشنامه بانک مرکزی را مشاهده می کنید؛

مشاهده نظر مخاطبان
hossein
Iran, Islamic Republic of
گرچه با توجه به زیان تحمیلی به کلیه بانکها وپرداخت رقابتی سود شاید بتواند کمی تراز بانکها را بهبود بخشد اما مشتریان خواهند گفت کجایند آن کارشناسانی که درسالهای 94 و95 با مستند قرار دادن نرخ تورم کاهش سود را توجیه میکردند و اینک که بر اساس نرخ رسمی تورم حدود 23 در صد است وتورم کالای مصرفی به استناد امار رسمی بیش از 45 درصد است چرا در باب افزایش نرخ سود ساکت شده اند وزیان سپرده گذار خرد چگونه باید جبران شود در حالی که مجلس برای وامهای تا5 میلیارد تومان جریمه را از جیب انان به افراد بد حساب میبخشد؟
ز
United Arab Emirates
آیا نمی دانیدبااین کار مردم پول خودراخارج کرده وبه سمت در امددیگرخواهندرفت وبا این کار بحث افزایش قیمت هاودلارغیرقابل کنترل خواهدشد؟
جواد
Iran, Islamic Republic of
بهتر برادر مردم ایران عادت کردن به نون مفت نه تلاشی هیچی کشاورز تنبل شده دامدار داره ضعیف عمل میکنه وغیره دیگه مردم ایرانم به سمت دلار نمیرند مطمئن
Iran, Islamic Republic of
دیگه چند روز دیگر مردم پولاشون از بانک خارج میکنند 😭😭😭😭
تازه ترین اخبار