۰
۲
رییس کل بیمه مرکزی ، با انتقاد از حضور مدیران بیمه ایران و بازنشسته های این شرکت دولتی در شرکت‌های خصوصی گفت: من به جد با حضور مدیران و نیروهای بیمه دولتی ایران در شرکت‌های خصوصی مخالفم که این نگاه باید عوض شود و از نیروهای متخصص دانشگاهی استفاده شود .
به گزارش اخبار بانک، نشست غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی در دانشکده بیمه اکو  با حضور  رییس دانشکده اکو ، قایم مقام بیمه مرکزی و دانشجویان برگزار شد.

دکتر گودرزی رئیس دانشکده اکو با در خواست از رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص ایجاد بازار کار برای قارغ التحصیلان این مرکز اموزشی تاکید کرد: بعضا دیده می شود که افراد غیر متخصص که بر دانش بیمه اشراف کامل ندارند تصدی امور شرکتهای بیمه را بر عهده می گیرند و یا بسیاری از شبکه فروش تخصص کافی بر بیمه ندارند که این امر سبب ایجاد چالش شده در این راستا مطلوب است که از متخصصین این حوزه بهره گرفته شود.

 دکتر گودرزی ، رییس دانشکده اکو از ایجاد دکترای بیمه به زودی در دانشکده اکو خبر داد و گفت:دکترای بیمه در دانشکده اکو با رشته موجود در دانشگاه شهید بهشتی متفاوت است به طوری که این رشته در دانشکده اکو بیشتر با تاکید بر حوزه مالی است ( فصل مشترک مالی و بیمه )که در وزارت علوم برنامه اجرای آن تصویب شده است.

ضعف صنعت بیمه در پوشش بیمه های اختیاری
در ادامه رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به  دانش محور بودن صنعت بر ضرورت عملکرد صحیح مراکز علمی تاکید کرد و عنوان کرد : هنوز خدمت دهی در صنعت بیمه بخصوص در پوشش های اختیاری دچار ضعف است که این امر قابل نقد است این در حالی است که باید در افق بلند مدت بازار گسترده تری را تعریف کنیم که این امر نیازمند تربیت چندین برابری نیروی انسانی متخصص است.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضعف صنعت بیمه در پوشش بیمه های اختیاری اذعان داشت : اگر مردم در خرید رشته ثالث و درمان رغبت دارند به دلیل اجباری بودن است و این نشان می دهد صنعت بیمه نتوانسته در ایجاد تمایل برای خرید سایر رشته ها موفق عمل کند.
به گفته وی در حالیکه در حوزه بازار بیمه های زندگی بازار بالقوه ای داریم که هنوز بالفعل نرسیده است.

وی تاکید کرد : هنوز محصولات متنوع و نوآوران بیمه ای که در دنیا رایج است در ایران رایج نشده است.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه دست نیاز دراز می کنیم به سوی مدرسین و متخصصین بیمه ای برای معرفی روش های نوین  ارایه محصولات بیمه ای گفت: دانشکده اکو و پژوهشکده بیمه نقش فعالی می توانند داشته باشند و تنها صنعت بیمه مسوول ارتقا این کارها نیست بلکه مراکز علمی هم نقش بسزایی دارند.

رییس کل بیمه مرکزی خطاب به دانشکده اکو اذعان داشت: پایان نامه های دانشجویان شما باید جهت داشته باشد و این سوال مطرح گردد که آیا پایان نامه ها مورد نیاز صنعت بیمه هست؟

به گفته وی وظیفه دانشکده ها ارتقا نظریه ها و مبانی تئوری و علمی است در این راستا باید بررسی کرد که چطور می شود پایان نامه های کاربردی را به اجرا در آورد .

انتقادکمبود قابل توجه متخصصین اکچوئر  در صنعت بیمه
سلیمانی از کمبود قابل توجه متخصصین اکچوئر  در صنعت بیمه انتقاد کرد و گفت: بر اساس مشاهدات وجود تنها سه اکچوئر فنی در صنعت بیمه ضعف بزرگی است و دانشکده ها باید در تربیت اکچوئر ها تلاش بیشتری داشته باشند زیرا طبق آیین نامه های مصوب هر شرکت باید یک اکچوئر متخصص داشته باشد و صورتهای مالی باید تحت نظر این افراد تهیه  شودکه متاسفانه این ضعف وجود دارد و شرکت‌های بیمه باید به زودی این ضعف را بر طرف کنند.

رتبه بندی شرکتهای بیمه به زودی
رییس کل بیمه مرکزی  از رتبه بندی شرکت‌های بیمه به زودی خبر داد تا مردم بدانند که به کدام شرکت بیمه مراجعه کنند.

انتقاد رییس کل بیمه مرکزی از حضور قابل توجه نیروهای بیمه ایران در شرکت‌های خصوصی
دکتر سلیمانی ، رییس کل بیمه مرکزی ، با انتقاد از حضور مدیران بیمه ایران و بازنشسته های این شرکت دولتی در شرکت‌های خصوصی گفت: من به جد با حضور مدیران  و نیروهای بیمه دولتی ایران در شرکت‌های خصوصی مخالفم که این نگاه باید عوض شود.

رییس کل بیمه مرکزی اذعان داشت: از شرکت‌های بیمه درخواست داریم که این نگاه عوض شود ، چرا نیروهای بیمه خصوصی از بیمه ایران تامین می شودپس تکلیف جوانان خوش فکر و فارغ التحصیلان بیمه چه می شود به هر حال این افراد باید به مرور وارد عرصه شوند تا تجارب لازم را کسب کنند

رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد : ما در بانک پارسیان تجربه منحصر بفردی داشتیم به طوریکه بر خلاف سایر بانک‌های خصوصی که از افراد بازنشسته بانک‌های دولتی استفاده می کردند ، در این بانک از متخصصین جوان و نیروهای فعال دانشگاهی استفاده شد و از بازنشسته ها خداحافظی کردند به طوریکه ۹۵درصد مجموع کارکنان بانک پارسیان را نیروهای فعالی دانشگاهی تشکیل می داد.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین تصریح کرد : بر اساس آمار و مستندات موجود تعهدات بیمه ای در قبال حق بیمه دریافتی بسیار بالاست و این تعهدات ریسک بالایی برای شرکت‌های بیمه به دنبال دارد.

فرصت فعلی را بهترین زمان برای تاسیس شرکت ملی اتکایی
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با اعمال تحریم ها و خروج بیمه های اتکایی خارجی سطح نگهداری ریسک در داخل بالا رفته است ، فرصت فعلی را بهترین زمان برای تاسیس شرکت ملی اتکایی دانست و گفت:برخی کشورها با سرمایه ۱۰۰میلیارد دلار شرکت بیمه اتکایی ملی تاسیس کردند در این راستا در شرایط فعلی ما هم باید وارد عمل شویم
 
انتقاد غدیر مهدوی از شورای عالی بیمه در خصوص تعلل در تصویب جداول عمر جدید
در ادامه غدیر مهدوی گفت: محاسبه جداول عمر در ایران با جداول سال ۱۹۸۰فرانسه برای صنعت بیمه ایران تحقیر امیز است.
وی اذعان داشت که در زمانی که در پژوهشکده بیمه بودم تدوین جدول عمر در صنعت بیمه ایران با توجه به جداول بروز جهانی انجام و محاسبه شد اما متاسفانه هنوز شورای عالی بیمه آن را تصویب نکرده است.
 
مشاهده نظر مخاطبان
علی
Iran, Islamic Republic of
اوضاع در بیمه پاسارگاد از لحاظ بازنشسته بدتر است
نیما
Iran, Islamic Republic of
صنعت بیمه لازم است شفاف سازی کند و نه محافظه کاری
در حال حاضر برخی محافظه کاری می کنند و با آمارسازی صنعت بیمه را به ورطه ورشکستگی می کشانند فساد و بی نظارتی بشدت در صنعت بیمه خصوصا در بخش اتومبیل مشخصا دیات و بخش درمان موج می زند و اراده ای جهت قابله با آن وجود ندارد اراده ای جهت پیگیری وصول مطالبات بیمه از افراد نمایندگی ها شرکت های خاص و سازمان های خاص وجود ندارد با این شرایط تا 1400 صنعت بیمه سقوط می کند.
تازه ترین اخبار