۰
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱

دلار و یورو چند؟‌

در سیزدهمین روز آذر ، قیمت خرید دلار با کاهش بیش از ۲۰۰ تومانی نسبت به روز قبل در شعب ارزی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۲۷۷ تومان تعیین شد.
دلار و یورو چند؟‌
به گزارش اخبار بانک به نقل از خبرآنلاین، امروز بانک های عامل دلار را ۱۱ هزار و ۲۷۷ تومان و ۵ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۸۳۱ تومان و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار ۳۷۴ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم قیمت گذاری کردند. 

قیمت خرید دلار با کاهش ۲۱۸ تومانی، قیمت یورو با کاهش ۲۱۷ تومانی و قیمت پوند با کاهش ۳۰۴ تومانی در بانک های عامل نسبت به روز گذشته اعلام شده است.

قیمت ارز در صرافی ملی
صرافی ملی
قیمت دلار تزریقی در صرافی های دولتی نسبت به صبح روز گذشته ۲۲۰ تومان ارزان تر شد. 

در سیزدهمین روز آذر، صرافی های دولتی دلار را با ۲۲۰ تومان کاهش قیمت نسبت به  صبح دیروز به نرخ ۱۱۳۸۰ تومان به مردم عرضه کردند که هر متقاضی می تواند تا سقف ۲۲۰۰ دلار، ارز خریداری کند همچنین دلار با قیمت ۱۱۳۵۰ تومان از مردم خریداری می شود.

قیمت فروش یورو نیز ۱۲۹۴۵ تومان تعیین شده که نسبت به دیروز ۲۲۵ تومان کاهش داشته است. صرافی ها یورو را به قیمت  ۱۲ هزار و ۹۱۰ تومان خریداری می کنند. البته این صرافی ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد،  خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت های مختلفی انجام می دهند.

۵ صرافی دولتی در خیابان فردوسی و با داشتن کارت ملی ،کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ به متقاضیان واجد شرایط دلار عرضه می‌کنند.

قیمت ارز مسافرتی
ارز مسافرتی
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۳ هزار و ۲۰۶ تومان اعلام کردند. 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی  به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۶ تومان و ۶ ریال می فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان می رسد. نرخ امروز نسبت به  روز گذشته با کاهش ۲۲۴ تومانی همراه بوده است.

امروز قیمت یورو در صرافی های دولتی ۱۲۹۴۵ تومان اعلام شده است که نسبت به دیروز کاهش داشته است. البته در این صرافی ها یورو از مردم ۱۲ هزار و ۹۱۰ تومان خریداری می شود.

با اعلام قیمت امروز فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانکی و البته آغاز معاملات صرافی های دولتی، مشخص شد که امروز نیز قیمت فروش یورو مسافرتی گران تر از فروش یورو در صرافی های دولتی است.

مسافران برای خرید ارز می توانند به شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان مراجعه کرده و با ارایه اسناد و مدارک خواسته شده به شعب بانک های عامل برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

قیمت روز ارزهای دولتی
بر اساس گزارش بانک مرکزی، قیمت ۲۲ ارز دولتی نسبت به دیروز گران شد.

 بانک مرکزی در جریان قیمت گذاری 39 ارز دولتی موجود در معاملات امروز سه شنبه  12 آذرماه مرکز مبادلات ارزی نرخ 22 ارز را نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ 13 ارز را کاهش داد؛ البته نرخ 4 ارز را هم ثابت نگه داشت.

نرخ دلار امریکا بدون تغییر نسبت به دیروز 4200 تومان تعیین شد و یورو در مرکز مبادلات ارزی با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته 4778 تومان،‌ قیمت درهم امارات 1143 تومان و قیمت پوند انگلیس نیز 5353 تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارزهای دولتی فروخته شد.
نرخ ارز ۱۳ آذر
تازه ترین اخبار