آغاز مسدودسازی درگاه‌های تجمیع‌کنندگان غیرقانونی

13 آذر 1397 ساعت 8:15

درگاه‌های پرداخت شش تجمیع‌کننده وجوه که اقدامی برای آغاز فرایند ورود به چارچوب پرداخت‌یاری انجام نداده بودند، مسدود شد.


به گزارش اخبار بانک، پس از پایان مهلت شرکت‌های تجمیع‌کننده وجوه برای مراجعه به شاپرک و ثبت‌نام آغاز فرایند قرار گرفتن در چارچوب پرداخت‌یاری، شش شرکت از شرکت‌های فعال در این حوزه که اقدامی برای ثبت‌نام و انجام تست‌های لازم انجام نداده‌بودند، با توقف فعالیت از سوی شاپرک مواجه شدند.

پس از انتشار مستند فعالیت شرکت‌های پرداخت‌یاری اعلام شده بود که تمامی شرکت‌های تجمیع‌کننده وجوه که در شبکه پرداخت کشور فعال بودند باید تا پایان شهریور ماه نسبت به مراجعه به شاپرک و آغاز فرایند ثبت‌نام و آزمون‌های فنی و ... اقدام کنند.

در پی این فراخوان، بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه با مراجعه به شاپرک، اقدامات لازم را آغاز کردند که برخی از آنها تاکنون موفق به امضای موافقت‌نامه با شاپرک شده‌اند و سایر متقاضیان نیز در حال طی مراحل هستند.

با وجود فراخوان چند باره برای مراجعه متقاضیان ورود به چارچوب پرداخت‌یاری اما همچنان برخی از شرکت‌های فعال در زمینه تجمیع وجوه، اقدامی برای ثبت‌نام به عمل نیاورده بودند و به همین خاطر نیز شاپرک در راستای حفظ حقوق کاربران حوزه پرداخت الکترونیک و رعایت ضوابط قانونی و امنیتی، درگاه‌های شش شرکت فعال در زمینه تجمیع وجوه را مسدود کرده و در صورت شناسایی موارد دیگر چنین برخوردی نیز با آنها انجام می‌گیرد.

گفتنی است، چنین محدودیتی شامل حال شرکت‌هایی که فرایند قرار گرفتن در چارچوب پرداخت‌یاری را آغاز کرده‌اند و در حال طی مراحل تعیین شده هستند، نمی‌شود.
 


کد مطلب: 64780

آدرس مطلب: http://www.akhbarbank.com/news/64780/آغاز-مسدودسازی-درگاه-های-تجمیع-کنندگان-غیرقانونی

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  http://www.akhbarbank.com