۰
۱
يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲

دلار در بودجه سال آینده 5200 تومان خواهد بود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید دلار در بودجه سال آینده، 5200 تومان می شود و روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت به فروش می رسانیم.
به گزارش اخبار بانک، معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص لایحه بودجه سال 98 اظهار داشت: تا جایی که می دانم قرار نیست در بودجه سال آینده دلار 8هزار تومان باشد و براساس اطلاعاتی که دارم قرار است که نرخ دلار را 5 هزار و 200 تومان ببندند، میزان فروش نفت را یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز در نظر گرفته می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص هر بشکه نفت را 60 دلار برآورد کرده اند، بیان داشت: این میزان محقق نمی شود باید این نرخ تغییر پیدا کند، این میزان تامین نمی شود، نظر شخصی بنده این استت که  نمی تواند هر بشکه نفت را 60 دلار بفروش رساند و نباید بودجه سال 98 را خوشبینانه تدوین کرد.

برای بودجه باید سناریوی بدبینانه در نظر گرفت
نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: بودجه سال 98 را باید کاملا واقعی، شفاف و باتوجه به شرایطی در پیش داریم باید برای بودجه سناریوی بدبینانه بنویسیم تا براساس آن هزینه های هماهنگ کنیم که اگر بودجه محقق نشد به کسری بودجه اضافه نشود.

وی ادامه داد: فاجعه این است که بودجه ها را خوشبینانه می نویسیم در حالی که محقق نمی شود، در واقع هزینه ها اتفاق می افتاد اما درآمدها محقق نمی شودو هر سال با کسری بودجه مواجه هستیم و تلنبار این کسری ها باعث تورم افسارگسیخته در جامعه می شود.
مشاهده نظر مخاطبان
محمد
Netherlands
دلار بايد ٣٨٠٠ تومان باشه نه ٥٢٠٠ نومان . اخه چرا تو دهانه دلالا میندازید که دلار انقدر است . این بنظر من کمی حساب نشده است . فکر خوبی نیست .
تازه ترین اخبار