۰
یک کارگزاری با اعلام اثر منفی ابهاماتی چون نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی و اهمیت اطلاعات جدید شرکت ها در کدال ، پیش بینی کرد ۸ صنعت با ادامه رشد مواجه شوند.
پیش بینی رشد ۸ صنعت و اهمیت اطلاعات جدید شرکت ها در کدال
به گزارش اخبار بانک، بورس تهران در شرایطی آخرین روز تابستان را با شاخص 157 هزار و 328 هزار واحدی شروع می کند که کارگزاری آبان اعلام کرد بازار در چند هفته اخیر بیشتر چشم به اخبار پیرامون چند و چون قیمت گذاری و معاملات در بورس کالا داشت و تا حدودی این اخبار را قبل از انتشار رسمی در قیمت ها لحاظ کرد و در هفته قبل به متغیرهایی همچون نرخ نهاده های تولید حساسیت بیشتری نشان داد.

ادامه ابهاماتی همچون نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی اندکی عرضه را در نمادهای بزرگ گروه بیشتر کرد تا سبزپوشی گروه هایی که در رشد های اخیر بازار در حاشیه بودند تمایل به موج سواری در این صنایع بیشتر شود.

به نظر می رسد در این مقطع، بازار به آمارهای رسمی شرکت های بزرگ در کدال چشم خواهد داشت تا اثرات تحولات صورت گرفته در متغیرها را به صورت واقعی لمس کند و گزارش های فعالیت ماهیانه و همچنین گزارش های عملکرد 6 ماهه مخصوصا در صنایعی که بازار انتظار رشد قابل توجه سود را دارد به دقت رصد خواهد شد.

در این میان ادامه رشد صنایع کوچک تر مانند انبوه سازی، سیمانی، کاشی و سرامیک، حمل و نقل، خودرو و قطعات، کانی غیر فلزی، بانک و واسطه گری های مالی وجود خواهد داشت.

از طرفی بازار ارز نیز متاثر از وقایع سیاسی پیش رو خواهد بود و همچنان نگاه بازار سهام به تحولات این بازار که اخیرا نقش اصلی را در تحولات اقتصادی کشور بازی کرده،  معطوف است .

در بازارهای جهانی و در آستانه نشست بانک مرکزی امریکا با محوریت تعیین نرخ بهره، شاهد تضعیف شاخص دلار و رشد فلزات و نفت بودیم که می تواند مجددا گروه های متاثر را به این تغییرات امیدوار کند.

تضعیف آمارهای تورمی امریکا که اخیرا منتشر شده در کنار تشدید جنگ تعرفه ای ، ادامه سیاست های انقباضی فدرال رزرو را با تردید جدی مواجه ساخته است. از طرفی فشار ترامپ بر اوپک مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت نفت در آستانه اعمال تحریم های بخش انرژی ایران، بازار نفت را تحت تاثیر قرار داده و سطح 80 دلاری را به سطحی مستحکم برای نفت برنت تبدیل کرد و هربار لمس این سطح، عکس العمل منفی شدید بازار را در پی داشته است. هرچند همچنان پیش بینی ها ادامه رشد در این بازار را نشان می دهند.
تازه ترین اخبار