۰
۱
با وجودی که در حال حاضر بانک‌ها و موسسات اعتباری نرخ سود ۲۰ درصد را به مشتریان می دهند چرا شرکت سایپا نرخ سود مشارکت را ۱۵ درصد تعیین کرده است؟
چرا سایپا نرخ سود مشارکت را ۱۵ درصد تعیین کرده است؟
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، چند روز پیش شرکت سایپا پنجاه هزار خودرو خود را پیش فروش کرد. در قبال این پیش فروش سنگین حدود ۶۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نصیب گروه خودروسازی سایپا شد.

این شرکت برای این ۶۰۰ میلیارد تومان سودی معادل تنها ۱۵ درصد برای مشتریان در نظر گرفته است.

 حال این سوال مطرح می شود این شرکت بر اساس کدام معیار و قانونی سود ۱۵ درصد را برای مشتریان در نظر گرفته است؟

 این در حالی است که هم اکنون با حضور در بسیاری از شعبات بانک ها و موسسات اعتباری نرخ سود روزشمار ۱۸ تا ۲۰ درصد نیز برای مشتریان در نظر گرفته می شود.

 با توجه به شرایط نابسامان بازار خودرو و انحصاری بودن عرضه خودرو توسط دو شرکت بزرگ نرخ سود به صورت کامل دلبخواهی برای مشتریان در نظر گرفته شده است.

 به عبارت دیگر اگر گروه خودروسازی سایپا این ۶۰۰ میلیارد تومان را در هر بازار دیگری سرمایه گذاری کند در مدت ۶ ماه و تا زمان سررسید شدن تحویل خودرو می‌تواند بیش از ۱۰۰ درصد این نقدینگی جذب شده کسب سود نماید, اما تنها ۱۵ درصد آن را به مشتریان پرداخت می کند!

شرکت خودروسازی سایپا در حالی که نرخ سود ۱۵ درصد را برای مشتریان در نظر گرفته که گروه ایران خودرو سود ۱۸ درصد تا ۲۱ درصد را برای مشتریان در نظر گرفته است.
مشاهده نظر مخاطبان
Netherlands
چون د کوز هستن الان پول مردم امده تویه چیب سایپا . بهتر جا الان پول فقط تویه بانکها نکهداری شود. ممنون
تازه ترین اخبار