۰
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷

«صادرات» یک گام جلوتر در مسئولیت های اجتماعی

بنیاد خیریه فیروزنیا که خیلی بی سروصدا در سال های اخیر حمایت از 200 خانوار را تحت سرپرستی دارد برنامه ای را برگزار می کرد تا دانش آموزان را مهیای اول مهرماه کند، جشنی که در آن از تمام مقاطع تحصیلی تا دانشجویان مورد حمایت این بنیاد شرکت کرده بودند و با هدایایی نقدی شادی اول مهر را بین اعضا تقسیم کردند.
چهارشنبه هفته گذشته به دلیل علاقه شخصی به امور خیریه در برنامه ای که به همت بنیاد خیریه فیروزنیا ترتیب داده شده بود در پردیس سینمایی قلهک شرکت کردم .

گذشته از اینکه این بنیاد خیریه هزینه های تحصیل، درمان، خواروبار، جهزیه، مددکاری و مشاوره به اعضای خود می دهد و افراد می توانند با اهدا تنها یکصد هزار تومان به جمع این خانواده نیکوکار بپیوندند و حتی با دریافت قلک های نیکوکاری با این بنیاد هم پیمان شوند، در کنار سالن بزرگ پردیس سینمایی بسته بندی های آبی رنگ که آرم آشنایی از دور روی آن خودنمایی می کرد نظرم را جلب کرد. جلوتر که رفتم دیدم که بسته هایی که روی هم چیده شده و هدایایی مانند دفتر و کاغذ و لوازم التحریر را در خود جا داده لوگوی بانک صادرات دارد.
 
خوشحال شدم یاد شعار بانک افتادم «بانك صادرات ايران: فراتر از يك بانك» . افق 1396 تا 1400 بانک در راستای این شعار برنامه ریزی شده است و معناي اين شعار را ميتوان با توجه به اهداف، اقدامات استراتژيك و به ويژه استراتژي بانك به خوبي دريافت. به نظر رسید که بانک صادرات مصمم است اهداف و استراتژي خود را محقق كند و از مرزهاي متعارف و سنتي بانكداري پاي خود را فراتر گذاشته است و به عنوان يك پلتفرم فراتر از يك بانك عمل می کند. بانک صادرات یک گام جلوتر بود و این برای حامیان کوچک هم امیدوار کننده بود.

به یاد آوردم که بانک صادرات در مدیریت مصرف انرژی و حفظ محیط زیست هم تلاش های بسیاری کرده بود و متوجه شدم که حتی در برخی موارد بدون آنکه بزرگ نمایی کند مسئولیت های اجتماعی خود را بی سروصدا انجام می دهد.

این نکته را اضافه کنم که علاقه مندان برای ارتباط با بنیاد خیریه فروزنیا می توانند به سایت این مجموعه به نشانی www.firooznia.ir مراجعه کنند. در هیات مدیره این بنیاد خانوده های اشکوری، مظفریان، توتونچیان، کتانچیان و فیروزنیا حضور دارند.
تازه ترین اخبار