۰
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵

دو مدیر معروف رئیس و نائب رئیس بورس تهران شدند

در اولین جلسه هیات مدیره جدید بورس تهران، دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات مدیره انتخاب شدند اما معرفی مدیرعامل جدید به علت اهمیت چند معیار و لزوم بررسی گزینه های بیشتر به آینده موکول شد.
به گزارش اخبار بانک، بعد از انتخاب هیات مدیره 7 نفره بورس تهران در اواخر تیر و لزوم تایید صلاحیت ها توسط سازمان بورس ، عصر دیروز اولین جلسه هیات مدیره برگزار شد تا در مورد سمت اعضا هیات مدیره ، مدیر عامل جدید و کمیته های مختلف و... تصمیم گیری شود.

نتایج این جلسه نشان داد که دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه یعنی محمد ابراهیم پور زرندی و محمود رضا خواجه نصیری ( به نمایندگی از سرمایه گذاری ملی ایران و کارگزاری خبرگان سهام ) به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات مدیره "بورس" انتخاب شدند تا فصل جدیدی در مدیریت بالاترین نهاد اجرایی بازار سرمایه ایران شروع شود. 

دیگر اعضا هیات مدیره هم شامل سولماز وزیر زاده از بانک آینده ، علی اکبر امین تفرشی از گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، وحید رجبیان از سرمایه گذاری صبا تامین، عباس نعیمی از سرمایه گذاری توسعه ملی و محمد مهدی بحرالعلوم از کارگزاری بورس بیمه ایران هستند.

در این میان با توجه به قطعی شدن کناره گیری حسن قالیباف اصل بعد از 10 سال در مدیریت بورس تهران و حضور دو ماه اخیر در ریاست دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا ، انتخاب و معرفی مدیرعامل به جلسه بعد و بعد از بررسی های بیشتر و تکمیلی موکول شد.

این درحالی است که تاکنون نام چند نفر به عنوان گزینه مدیرعاملی مطرح شده اما به دلیل حساسیت این سمت و با توجه به معیارهایی مانند تحصیلات عالی مربوط با بازار سرمایه ، داشتن برنامه های عملی و توسعه ای ، عدم ارتباط با گروه های مخلتف و ذینفع نبودن ، سلامت حرفه ایی و... مقرر شد چند گزینه دیگر هم مورد بررسی قرار گیرد.
 
تازه ترین اخبار