۰
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷

اقساط وام ۳۰۰ میلیون تومانی مسکن چقدر میشود؟

در طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن شنیده می شود.
اقساط وام ۳۰۰ میلیون تومانی مسکن چقدر میشود؟
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، افزایش سقف مبلغ تسهیلات مسکن با توجه به افزایش شدید قیمت در این بخش می تواند راهکار و پیشنهادی مناسب برای خانه دار شدن متقاضیان باشد.

 هم اکنون حداکثر مبلغ تسهیلات پرداختی در بخش مسکن به زوجین جوان مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان است که نمی تواند گره گشای مشکلات جوانان در امر مسکن باشد.

 سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس روز گذشته اعلام کرد با توجه به افزایش چند برابری قیمت مسکن در کل کشور تسهیلات مسکن در تهران باید تا ۳۰۰ میلیون تومان و در شهرستان ها تا ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

 اما جالب است بدانید در صورتی که سقف تسهیلات مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند اقساط این نوع تسهیلات حداقل ۳ میلیون تومان در ماه می شود.

 در پیشنهاد جدید آمده است که حداقل مدت بازپرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی بین ۲۰ سال تا ۹۰ سال شود تا زوجین بتوانند اقساط مربوطه را به راحتی پرداخت کنند.

 اقساط ۳ میلیون تومانی برای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی مسکن در مدت ۲۰ سال می بایست پرداخت شود.

 البته مدت ۲۰ سال ذکر شده در پیشنهاد وزارت راه برای افزایش مدت تسهیلات مسکن بصورت حداقل می باشد و متقاضیان می توانند با بالا بردن مدت زمان اقساط مبلغ هر قسط را کاهش دهند.

 با توجه به افزایش اجاره خانه ها به نظر می رسد پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی و اقساط ۳ میلیون تومانی می‌تواند تا حدودی مشکلات خانه دار شدن بسیاری را برطرف نماید و متقاضیان با دریافت این تسهیلات به جای اجاره بها, قسط تسهیلات پرداخت نمایند.
برچسب ها: وام مسکن
تازه ترین اخبار