۰
۲
در حالیکه طی ماههای اخیر مقامات حاکمیتی بر ضرورت بهبود اوضاع موجود در بازار های مالی با اتکاء بر اصل تعهد به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما مدیران و اعضاء هیات مدیره شبکه مالی که شریان و نبض اقتصادی کشور محسوب می شوند ، این روزها به جای تمرکز بر بهبود وضع موجود بر رتق و فتق امور مهاجرتی خود تمرکز کرده اند.
افزایش معنادار دوتابعیتی های بانکی و بیمه ای
به گزارش اخبار بانک، در حالیکه این روزها برخورد با مقامات دوتابعیتی و هشدار در خصوص اقامت فرزندان مدیران در انسوی آبها از سوی مقام های نظارتی شدت گرفته اما شنیده شده برخی اعضاء هیات مدیره  و مدیران عامل بانک ها و شرکتهای بیمه با رفتن به کشورهای اطراف جهت انجام امور مهاجرتی به تکاپو افتاده اند.

برخی منابع خبری از سفر یک عضو هیات مدیره یکی از بانکهای بزرگ کشور که اتفاقا از سهامداران شرکتهای بیمه ای نیز می باشد ، به یکی از کشورهای همسایه جهت انجام امور مهاجرتی برای احذ تابعیت کانادا خبر داده اند.
البته این فقط یک نمونه کوچک از افدامات مقامات ارشد بانکی و بیمه ای جهت اخذ تابعیت یک کشور توسعه یافته است به طوریکه اخباری مبنی بر اقدامات مهاجرتی برخی مدیران پیشین بیمه ای هم شنیده می شود اما سوالی که در اینجا مطرح می گردد ،این است که چرا طی سالهای اخیر پست سازمانی به جای اینکه تعلق خاطر و تعهد ایجاد کند سکوئی برای پرش مدیران جهت زندگی در انسوی مرزها شده است .

در حالیکه طی ماههای اخیر مقامات حاکمیتی بر ضرورت بهبود اوضاع موجود در بازار های مالی با اتکاء بر اصل تعهد به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما مدیران و اعضاء هیات مدیره شبکه مالی   که شریان و نبض اقتصادی کشور محسوب می شوند ، این روزها به جای تمرکز بر بهبود وضع موجود بر رتق و فتق امور مهاجرتی خود تمرکز کرده اند.

این در حالی است که اساسا پست سازمانی باید برای مدیر عامل و عضو هیات مدیره تعهد و ماندگاری سازمانی همراه با تدوین برنامه های میان مدت و بلند مدت توسعه ای ایجاد کند.

اما به نظر می رسد برخی افراد اشغال پستهای سازمانی را جهت استفاده از رانتهای اطلاعاتی برای دستیابی به منافع شخصی هدف می گیرند.

لازم بذکر است که یه غیر از مدیران جدید که تازه پا به عرصه بازار های مالی نهاده اند مدیران بسیار دیگری نیز دارای تابعیت دو گانه بوده و حتی خانواده هایشان در کشورهای دیگر سکنی گزیده اند که بدون شک لیست بلند بالائی را شامل می شود.
منبع:ریسک نیوز

پایگاه خبری اخبار بانک: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
ظلم هایی که مسئولین به مردم کرده اند طوری که حتی به سپرده های آنها در باتکها و موسسات رحم نکرده اند و با عنواین غیر مجاز پولهای مردم را بلوکه کرده اند و بعد سالها با از بین رفتن ارزش پولشون عملا انها را از داراییشون ساقط کرد ه اند نمونه کوچکی از بی عدالتی های موجود در جامعه هست ... که خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
Iran, Islamic Republic of
اینقدر اوضاع مملکت بهم ریخته است که تقصیر را گردن هم میندازن هیچ کس پاسخ گوی مردم نیست پولهای مردم را توی موسسات حدود یکسال بلوکه کردید حالا رفع تکلیف کردید نه تعیین تکلیف به هیچ کس پول نمیدن هر روز به بازی در میارن آخه این مردم باید تا کی تاوان بی کفایتی این دولت مردان را پس بدهندحتی شما میدانید چه کسانی توی این ماجرا دست دارن ولی از بر ن نام آنها امتناع میکنید آخه بی عدالتی تا کجا مردم باید صبر کنن خواهشا از اخبار بانک که صدای مظلومین را بشنود و پیگیر پرداخت مطالبات مردم باشد
تازه ترین اخبار