۰
۲
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸

محاکمه متهمان «ثامن الحجج» با حضور ۳۶۰ شاکی

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران از محاکمه متهمان پرونده موسسه ثامن‌الحجج با حضور شکات این پرونده که تعدادشان ۳۶۰ نفر است، خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: محسن افتخاری؛ سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران به برگزاری دادگاه متهمان پرونده ثامن‌الحجج در روز دوشنبه هفته آینده 28 خرداد اشاره کرد و گفت که این پرونده سه متهم دارد که فعلاً با قرار وثیقه مناسب آزاد هستند.

این مقام قضایی اضافه کرد: سیاست ما این است تا زمانی که محکومیت متهم یا متهمان قطعی نشود، حدالمقدور افراد را به زندان نفرستیم و بتوانند با تامین قرار مناسب در آزادی به سر ببرند.

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین تعداد شکات این پرونده را 360 نفر اعلام کرد و گفت که برای تمام شکات پرونده احضاریه ارسال شده تا در جلسه دادگاه حضور داشته باشند.

افتخاری پیشتر گفته بود با توجه به سنگین بودن این پرونده، بعید است شعبه بتواند در دو یا سه جلسه رسیدگی را به سرانجام برساند.

آن طور که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران گفته، حجم مالی پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، چیزی حدود 12 هزار میلیارد تومان است که تا بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل، پرداخت شده و بخشی نیز باقی مانده است.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
دادگاه مربوط به شکایات سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین و همچنین شکایت نمایندگان مجلس در رابطه با قصورات بانک مرکزی به قوه قضائیه چه موقع برگزار می شود . شکایت و مدارک سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین علیه مسئولین این موسسه و بانک مرکزی به قدری مستند و قوی است که دادگاه با حتی یک جلسه بررسی مدارک رای به نفع صدها هزار سپرده گذار بیگناه این موسسه می دهد .
مالباخته ارمان وحدت
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز کشور ما جور دیگه عمل میکنه مطمئن باشم محکومیت سپرد گذارا برا اونا حرف اول میزنه اونا پرونده نمیخونن ظلم کردنشون ادامه میدن ورای با همدستاشون هست
تازه ترین اخبار