۰
۱
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

غول نقدینگی به کدام بازار سرازیر می شود؟

با توجه به نوسانات موجود در چهار بازار، فعالان اقتصادی منتظرند ببینند که غول نقدینگی به کدام بازار سرازیر می شود؟
غول نقدینگی به کدام بازار سرازیر می شود؟
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، در چند ماه اخیر افزایش قیمت در برخی از بازار ها بسیار جالب توجه بوده و مشخص نیست چه زمانی متوقف می شود.

با نگاهی به چند ماه اخیر متوجه می شویم که بازار ارز اولین مکان مطمئنی بود که غول نقدینگی به آنجا مهاجرت کرد و نوسانات ارزی شدیدی را در کشور به وجود آورد.

 با ورود دولت و قوه قضاییه و برخورد با دلالان ارز نقدینگی به بازارهای دیگر هدایت شد.

 بازار مسکن دومین بازاری بود که نقدینگی به آنجا ورود کرده و در چند ماه اخیر افزایش قیمت ۲۰ تا ۵۰ درصدی را در این بازار به دنبال داشته است.

 همزمان با ورود نقدینگی به بازار مسکن و پس از آن برخی دیگر از سرمایه‌گذاران بازار سکه و طلا را مناسب دیده و به آن مهاجرت کردند که نتیجه آن نیز افزایش قیمت دو برابری قیمت انواع سکه بهار آزادی بوده است.

 به نظر می رسد افزایش قیمت سکه به حدود دو و نیم میلیون تومان نیز کم کم پر ریسک تلقی شده و باید منتظر خروج نقدینگی از بازار سکه به سمت دیگر بازارها باشیم.

 بازار خودرو نیز در چند هفته اخیر افزایش سرسام آوری را داشته است و به نظر می رسد این بازار نیز دیگر اشباع شده باشد.

 چهار بازار ارز، سکه، مسکن و خودرو از جمله بازارهای است که همواره سرمایه‌گذاران برای کسب سود بیشتر از شبکه بانکی به آن مراجعه می کنند.

حال با اشباع شدن این چهار بازار اساسی مشخص نیست قرار است نقدینگی سرگردان در جامعه به کدام بازار سرازیر شده و آن بخش را با افزایش قیمت‌های حبابی همراه سازد.
مشاهده نظر مخاطبان
Canada
بطور طبیعی مسکن
تازه ترین اخبار