۱
۶
بانک مرکزی اعلام کرد: به آگاهی سپرده گذاران تعاونی های اعتباری منحله ثامن الحجج، فرشتگان، وحدت، افضل توس و تشکیلات البرز ایرانیان می رساند که براساس مصوبه سران محترم سه قوه، فرآیند بازپرداخت سپرده های سپرده گذاران تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و تعیین تکلیف سپرده گذاران دارای سپرده های بالاتر از ۱۰ میلیارد ریال، از صبح روز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه در شعب منتخب بانک ها و موسسات اعتباری عامل آغاز می شود.
اطلاعیه درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی غیرمجاز
به گزارش اخبار بانک، در اطلاعیه بانک مرکزی در این رابطه آمده است:" سپرده گذاران محترم می توانند بر اساس برنامه زمان بندی مندرج در وب سایت بانک ها و موسسات اعتباری عامل، به همراه مدارک مورد نیاز برای احراز هویت و مستندات مربوط به منشأ وجوه سپرده‌گذاری شده در هر یک از تعاونی های مورد اشاره، به شعب منتخب، مراجعه کنند.

براساس مصوبه سران محترم سه قوه، برای شناسایی کامل اموال و دارایی های موسسه های پولی غیرمجاز و اشخاص مرتبط با آنها و به منظور احقاق حقوق همه ذینفعان و مجازات متخلفان، قوه قضاییه با قاطعیت، دقت و سرعت لازم، رسیدگی به پرونده تخلفات تعاونی های منحله و مدیران و سهامداران عمده آنها را تا حصول نتیجه پیگیری می کند.

خاطرنشان می شود ساماندهی بازار غیر متشکل پولی و برخورد با نهادهای پولی غیرمجاز، به عنوان یکی از مأموریت های مهم بانک مرکزی در دولت های یازدهم و دوازدهم برای ایجاد سلامت و ثبات مالی در شبکه بانکی کشور ذیل سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و با هدف بهبود فضای کسب و کار، پیگیری شده و با همراهی و همکاری ارزشمند هر سه قوه، همچنان با قاطعیت ادامه خواهد یافت".
 
مشاهده نظر مخاطبان
مهدی
Iran, Islamic Republic of
با سلام
این پرداختها در مورد فرشتگانه یا همه تعاونیهای کاسپین؟؟ اینو چرا مشخص نمیکنن؟
سپرده گذار
Iran, Islamic Republic of
تکلیف مبالغی که از سپرده های مردم کسر شده چی میشه؟ چرا سودهای سپرده گذاران افضل توس را از سال 92 به 15% تعدیل کردند در حالیکه دارائیهای موسسه افضل توس کفاف بازپرداخت همه سپرده گذاران را می دهد.
فریب خورده
United States
پس بدرتوس چی ما ادم نبودیم
United States
با سلام و تشکر
بخدا همینجوری هم کلی دارایی های مردم از ارزشش کم شده به داد این مردم برسید
United States
حالا بعد بانک مرکزی حتما کلی هم باتکها و موسسات عامل می خواهند طولانیش کنند. بخدا این ملت دیگه کاسه صبرشون لبریز شده.
Iran, Islamic Republic of
باید اصل پول با سودش بدن
تازه ترین اخبار