۳
۸
اعلام تصمیم جلسه کمیته سران سه قوا برای رسیدگی به‌ مسایل موسسات غیرمجاز، برای پرداخت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان در موسسات اعتباری غیرمجاز منحل‌شده و از سوی دیگر عدم اعلام زمان‌بندی و شرایط پرداخت در مهلت تعیین شده موجب ایجاد نگرانی‌هایی در بین سپرده‌گذاران شده است.
ثانیه‌شماری سپرده‌گذاران غیرمجازها برای وعده میلیاردی
به گزارش اخبار بانک، حدود دو هفته پیش بود که پزشکیان - نایب رئیس مجلس و یکی از اعضای کمیته سران سه قوا برای رسیدگی به مسائل موسسات غیرمجاز- اعلام کرد که قرار شده تا به زودی مطالبات سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان موسسات غیراعتباری پرداخت شود؛ وی وعده داده بود که در چند روز بعد از این اعلام، تصمیم‌گیری نهایی اتخاذ شده و بتوان پرداخت وجوه را آغاز کرد.

از این رو به فاصله‌ای کوتاه از این بود که پزشکیان بار دیگر خبر داد که این سیاست نهایی شده و بانک مرکزی در هفته پیش رو شرایط را برای پرداخت وجوه اعلام می کند.

در حالی این زمان وعده داده شده برای اعلام اطلاعیه بانک مرکزی در مورد نحوه مراجعه سپرده‌گذاران به موسسات مالی و بانک‌ها برای دریافت سپرده‌ها و تعیین تکلیف آن گذشت  که در زمان سپری شده هیچ اطلاع‌رسانی از سوی بانک مرکزی انجام نشد و هنوز هم در این باره اطلاعیه‌ای منتشر نشده است. این جریان موجب شده تا سپرده‌گذاران که با این وعده شرایط مناسبی پیدا کرده و امید به تعیین تکلیف وجوه خود داشتند، بار دیگر به دنبال دریافت اطلاعاتی در مورد زمان اعلامی برای تعیین تکلیف سپرده‌ها باشند.

گزارش‌های دریافتی و اعلام‌هایی که سپرده‌گذاران داشته‌اند از این حکایت دارد که اگر قرار است تصمیمی برای آن‌ها گرفته شود، تا نهایی نشده اعلام نکنند و یا اگر اعلامی صورت می‌گیرد، به وعده خود عمل کنند چرا که موضوع و شرایط آن‌ها با توجه به زمان سپری‌شده، بسیار حساس است و هرگونه تاخیری موجب نگرانی خواهد شد.

با وجود گله‌ای که سپرده‌گذاران دارند، باید یادآور شد که در مجموع اگر تصمیمی هم در جلسه سران سه قوا برای تعیین تکلیف سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان اتخاذ شده، درنهایت بانک مرکزی باید نحوه و ساز و کار پرداخت وجوه و شرایط مراجعه را مشخص کند که این می‌تواند بیش از یک هفته‌ای که نایب رئیس مجلس به آن اشاره داشته، زمان‌بر باشد.

در بین موسسات، فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های کاسپین، وحدت، البرز ایرانیان و افضل توس و همچنین ثامن الحجج مورد اشاره بوده و قرار بر این است تا سپرده‌های تا سقف یک میلیارد آن‌ها تعیین تکلیف شود. هر یک از این موسسات تا پیش از این در فرآیندی مرحله‌ای و تا سقف مشخصی وجوه سپرده‌گذاران آن‌ها تعیین تکلیف و پرداخت شد. این پرداختی‌ها با توجه به شناسایی اموال و دارایی‌های موسسات و وثیقه گذاشتن نزد بانک مرکزی با اعطای خط اعتباری از سوی این بانک انجام می شود.
منبع:ایسنا
مشاهده نظر مخاطبان
Netherlands
بنظر بنده باید سود بانکی یک سان شود قیمت خوب به مردم بدهید که مردم کول بانکهایه غیر قانونی نخورند. مثلا (۲۰ در صد) همه بانکها بدهند . پنچ ساله وبترتیب باینتر بدهید بتعداد سال کمتر از یک سال تا پنج سال .۱۷ تا ۲۱ در صد . قبلا انچوری بوده . همه هم راضی بودن .همه مردم وهم بانکها وبدون درد سر . متشکرم.
Netherlands
مسولین با این حرف های غیر عملی نشون میدن به هیچ وجه فابل اعتماد نیستن
و فقط زمانی که به مردم نیاز دارن وعده میدن که به هدفشون برسند
United Arab Emirates
سلام به مال باختگان به شما قول میدم که به پولتون میرسید نگران نباشید
سپرده گذار
Iran, Islamic Republic of
سپرده گذاران محترم پیگیر مبالغ کسر شده از حساب هایمان هم باشید. باید طبق موجودی حساب سپرده گذاران در مرداد 96 پول سپرده گذاران پرداخت شود.
Iran, Islamic Republic of
معلوم هست طوی این مملکت کی به کیه ؟روز اول اعلام کردید این کار از دست بانک مرکزی خارج و هر تصمیمی دولت بگیره اون اجرا میشه حالا بعد از گذشت یکسال خونه خرابی سپرده گذران این تصمیم گرفتن بعد بانک مرکزی بازی در میاره آخه چرا کسی طوی این خراب شده به فکر مردم نیست یکسال سود که نمی دید اصل پول هم بازی در می آرید آقای پزشکیان هر وقت این کار به مرحله اجرا رسید بعد پشت دوربین بیا واعلام کن هر روز استرس شک به مردم وارد نکنید
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
سپرده گذاران محترم پیگیر مبالغ کسر شده از حساب هایمان هم باشید. باید طبق موجودی حساب سپرده گذاران در مرداد 96 پول سپرده گذاران پرداخت شود. من 100تومن داشتم به من 87 تومن دادن و 4ماهه که پولم دست اقایون بلوکه بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این یعنی بازی با پول مردم .اخه افضل داشت کار می کرد وروزی 10تومن به سپرده گذار ها می داد یک دفعه بهم زدن و 4ماه پول بیچاره خانواده مظم شهدا کم شد .یعنی هم مال وهم جان
مالباخته ارمان وحدت
Iran, Islamic Republic of
با این که کلی مارو اذیت کردن بازم صبر میکنیم ببینم چطور میخوان سود یکسال مارو بدن اگه به حقمون نرسیدیم کینه به دل نگه میداریم از همه سران چون خودشون یادمون دادن تشویق برا ی نفر تنبه برا همه یعنی همشون مقصرن
علی
Germany
فعلا به حرف هیچ کس نمی شود اعتماد کرد من ۳۰میلیون داشتم حسابم اصلا بالا نیامده حداقل به من یک پاسخ قانع کننده بدهند .مال باخته فرشتگان .
تازه ترین اخبار