۱
۵
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵

سود ۱۳ میلیارد تومانی یک فرد در یک ماه

نوسانات نرخ ارز و همچنین سکه و طلا باعث شد تا یک عده ای از این آب گل آلود ماهی های بزرگی صید کنند. در برخی موارد محاسبات نشان می دهدکه فردی در مدت یک ماه توانسته است سود کلان 13 میلیارد تومانی به جیب بزند که هیچ کار تولیدی این میزان سود را ظرف یک ماه به جیب هیچ تولیدکننده ای سرازیر نخواهد کرد.
به گزارش تابناک ، نابسامانی و نوسانات بازار ارز، سکه و طلا باعث شد تا عده ای از این موضوع سودهای کلانی را به جیب بزنند که هیچ کار تولیدی قادر به سرازیر کردن این میزان سود کلان در مدت کوتاه به جیب این افراد نبود. در ادامه به ماجرایی خواهیم پرداخت که فردی در مدت یک ماه و با راهکارهایی که بانک مرکزی پیش روی او قرار داد توانست سود 13 میلیارد تومانی نصیب خود کند.

در سال گذشته بود که نابسامانی ها و نوسانات شدید بازارهای ارز، سکه و طلا آغاز شد و دامنه این نوسانات و نابسامانی ها به سال 97 نیز کشیده شد. ماجرا تا آنجا پیش رفت که بانک مرکزی جهت کنترل اوضاع راهکارهایی را پیشنهاد نمود. یکی از این راهکارها پیش فروش سکه با سررسیدهای مختلف بود. بر همین اساس از 18 فروردین ماه 97 پیش فروش سکه با سررسید یک ماهه یک میلیون 590 هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و 540 هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و 475 هزار تومان، 9 ماهه یک میلیون و 410 هزار تومان، 12 ماهه یک میلیون و 350 هزار تومان، 18 ماهه یک میلیون و 245 هزار تومان و دو ساله یک میلیون و 160 هزار تومان اعلام شد.

در مورخه 3 اردیبهشت 1397 بود که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم رونمایی از سامانه الکترونیکی نیما در بانک مرکزی اعلام کرد که تمام افرادی که سکه خرید کرده اند تا 2 اردیبهشت 1397، 65 هزار نفر بوده اند که چند میلیون سکه خریده اند که البته برخی از آن ها حتی 26 هزار سکه خرید کرده اند، بنابراین تعداد آن ها محدود است و افراد نمی توانند کاری کنند که اقتصاد ایران به هم بریزد!

فردی که به گفته معاون اول رئیس جمهور توانست با راهکارهای بانک مرکزی 26 هزار سکه خریداری کند اگر این سکه ها را با سررسید یک ماهه و به قیمت یک میلیون 590 هزار تومان خریداری کرده باشد توانسته است ظرف مدت یک ماه 13 میلیارد تومان سود به جیب بزند؛ چرا که در زمان تحویل این سکه ها، قیمت هر سکه تمام بهار آزادی در بازار آزاد تا دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسید و این یعنی اختلاف قیمت 500 هزار تومانی سکه ها با سررسید یک ماهه با قیمت سکه در بازار آزاد.

حالا پرسش این است که واقعا کدام کار تولیدی با آن همه موانع موجود بر سر راهش، می توانست چنین سودی را به جیب تولیدکننده سرازیر کند؟ قطعاً شما هم به این پاسخ خواهید رسید که هیچ کار تولیدی این میزان سود را نخواهد داشت. اما راهکار چیست؟

راهکار این است که به گفته رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس به این گونه درآمدهایی که به صورت باد آورده نصیب افراد می شود به مانند هر کجای دیگر دنیا 70 تا 80 درصد مالیات بسته شود. اما متاسفانه در کشور ما این یک خلاء قانونی است که باید اصلاح شود.       
 
 
مشاهده نظر مخاطبان
علی حکمتی
Iran, Islamic Republic of
میخوام بدونم این جناب معاون اول رئیس جمهور، حساب نکرده که برای خرید اون تعداد ۲۶۰۰۰ سکه، کدوم شخص عادی میتونه ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان پول نقد جور کنه؟؟؟
اینم از اون حرفهای بی حساب و کتاب و فی البداهه ای بود
محمد
Iran, Islamic Republic of
آقای حکمتی محاسبه شما اشتباه است . 26000 عدد سکه از قراری یک میلیون و پانصد و نود تومان میشود 41 میلیارد تومان نه 41 هزار میلیارد تومان . موجود داشتن نقد این مبلغ هم برای بعضی ها خیلی غیر معمول نیست. بیشتر از این هم اگر لازم باشد فورا آماده می کنند.
مالباخته ارمان وحدت
Iran, Islamic Republic of
اینم از اون حرفایی هست که به ما سپرده گذارا بستین سود هشتاد درصد میگرفتین
Iran, Islamic Republic of
افضل توس ورشکست نبوده بانک مرکزی اعلام کرد درحال گرفتن مجوزاست تمکن مالیش بیش ازبانک دی بوده اگررسیدگی عادلانه شوددست مجرمین رومیشودمظلومین هم به اصل وسودسپرده خودطبق قراردادخواهند رسید.
سرمایه گذار بدبخت فرشتگان
Iran, Islamic Republic of
درصد سود این شخص در یک ماه برابر است با:32%=100 500/1590 آنوقت ما بدبخت با مجوز بانک مرکزی در موسسه کاسپین( فرشتگان ) بالای 100 میلیون گذاشتیم با سود سالانه 32% ، بانک مرکزی بعد از یکسال 40% پولمان را بالا کشید چرا که سود غیر متعارف !! میگرفتیم .قربون برم خدا را ،یک بوم و دو هوا را
تازه ترین اخبار