۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲

قیمت دلار در بازار غیر رسمی

روز گذشته، قیمت دلار در بازارهای مرزی در مرز 6 هزار تومانی باقی ماند.
در چهارمین روز هفته، قیمت دلار در هرات افغانستان در مقطعی به زیر ۶ هزار تومان رفت و حتی تا قیمت 5960 تومان نیز افت کرد. با این حال، در ساعات انتهایی روز حرکات افزایشی از خود نشان داد و توانست به کانال ۶ هزار تومانی بازگردد. قیمت دلار در هرات افغانستان در روزهای اخیر در شرایطی در مسیر کاهشی قرار گرفته است که پیش از اعلام تصمیم ترامپ در مورد برجام بالای مرز 6700 تومان قرار گرفته بود.

گروهی باور دارند، کاهش نزدیک به 700 تومانی قیمت دلار در هرات افغانستان در روزهای اخیر سرانجام زمینه ساز ورود نوسان گیران به بازار و بازگشت قیمت‌ها شود. از نظر آنها، نوسان گیران زمانی که جو روانی کاهشی بخوابد، بار دیگر با قدرت وارد بازار خواهند شد. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، بازار تا هنگامی که با شوک خبری خاصی مواجه نشود، توان رشد خاصی را نخواهد داشت. در کنار هرات افغانستان، روز گذشته در سلیمانیه عراق نیز قیمت‌ها به آستانه مرز ۶ هزار تومانی رسیدند.

روز گذشته، ارزش دلار در این منطقه جغرافیایی در حدود 6030 تومان اعلام می‌شد. در روزهای اخیر افزون بر اثر کاهشی ارزش دلار در بازارهای مرزی، حواله درهم نیز بیشتر با حرکت کاهشی خود، فضای بازار نقدی را تحت‌تاثیر قرار داد. روز گذشته، درهم امارات همچنان زیر مرز 1700 تومان قرار داشت و در کانال 1640 تومان معامله شد. دلار با نرخ حواله درهم می‌توانست در حدود 6020 تومان قیمت بخورد.
 
تازه ترین اخبار