۰
۴
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶

درخواست سیف از مسافران: برای خرید ارز صبر كنيد

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تامین ارز مورد نیاز مسافران گفت: فعلا مبنای تامین ارز مسافران خارجی همان بخشنامه های بانک مرکزی است و مردم مدتی سفر خود را به تاخیر بیاندازند.
به گزارش اخبار بانک به نقل از مهر، ولی اله سیف در حاشیه رونمایی از سامانه جامع نیما در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه مردم تنها 5 هزار یورو اجازه خروج ارز از کشور را دارند و در کنار آن قادر به تامین هزار یورو بیشتر برای سفرهای خارجی خود نیستند گفت: مردم می توانند سفر خود را اندکی به تاخیر اندازند و البته باید با شرایط جدید نیز خود را وفق دهند و صبر داشته باشند.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سئوال که آیا سقف ارز مسافری افزایش خواهد یافت گفت: بانک مرکزی تعهدی در این رابطه ندارد که سهمیه را زیاد کند اما به هر حال یکی از ویژگی های سامانه نیما آن است که می تواند انعطاف پذیر بوده و متناسب با شرایط در آن تصمیم گیری شود اما به هر حال مدیریت منابع و مصارف باید صورت گیرد.

وی التهابات غیراقتصادی را عامل نوسانات اخیر ارزی دانست و خاطرنشان کرد: با سامانه نیما، بازار را رصد کرده و نوسانات غیر اقتصادی را مهار می کنیم.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
این هم از کرامات بانک مرکزی است که قبلا هم فرموده اند مجوز موسسه کاسپین یک سو تفاهم بوده است و نیز فرموده اند سپرده گذاری در شعب دارای تابلوی کاسپین و عقد قراردادی با مهر و امضا این موسسه همانا به مثابه سپرده گذاری در تعاونی منحله فرشتگانی است که خود ما دوسال قبل ان را منحل کرده ایم و این معجزات در نحوه مدیریت ما هیچ عجیب نیست که کراماتی بس بزرگتر داشته اند مانند مدیریت بازار ارز که ایشان به عرض مردم رساندند که هیچ بالا نخواهد رفت ولی به اوج افلاک رسید.
حسام
Iran, Islamic Republic of
تو فرودگاه زده ۱۰۰۰۰ یورو آزاده. سیف میگه ۵۰۰۰ یورو. کدومش درسته؟
Iran, Islamic Republic of
مردم صبر نكنند چكار كنند تا حالا سيف فقط وعده داد و پيش بيني هاش بر عكس شده
Iran, Islamic Republic of
عجب راهكاري ارائه نمودن ....احسنت به اين درايت ، برادر ارجمند ، بنده خدا رفته بليط و ويزا و هزار مشكل رو طي كرده ، حالا ميخاد بره براي ديدار بچه خودش ، اونم بعد چند سال ، ميگي به تاخير بنداز!!!! اعتبار ويزاش رو چه كنه !!! با ١٠٠٠ يورو اگر اونجا مريض شد كدوم خيابون بره گدايي كنه!!؟؟! اگر شما مسئول نيستي پس كيه؟!؟ لااقل ٣٠٠٠ تا ٤٠٠٠ يورو بزارين و اونو در محل خروجي تحويل ميافر بدين .
تازه ترین اخبار