۰
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳

بی توجهی بانک ها به قانون پرداخت وام ازدواج

برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نسبت به قانون پرداخت وام ازدواج بی‌توجهی نشان میدهند.
بی توجهی بانک ها به قانون پرداخت وام ازدواج
 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار بانک، بر اساس قوانین موجود در شبکه بانکی بانک ها و موسسات اعتباری باید درصدی از سپرده های قرض الحسنه خود را برای پرداخت تسهیلات ازدواج مصرف کنند.

 دو سال پیش بود که مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای اعلام کرد که بانک ها علاوه بر اینکه از محل مانده سپرده‌های قرض الحسنه پس انداز تسهیلات ازدواج پرداخت کنند باید از محل سپرده های قرض الحسنه جاری نیز به متقاضیان وام ازدواج بدهند.

 این در حالی است که در قانون فوق هیچگونه الزامی برای پرداخت این تسهیلات دیده نشده است.

 کما اینکه سال گذشته برخی از بانک ها و موسسات اعتباری توجهی به این قانون نداشته و هیچ گونه تسهیلات ازدواجی از محل سپرده های قرض الحسنه جاری پرداخت نکرده اند.

 البته برخی از بانک ها از کمبود نقدینگی و گران شدن هزینه پول گلایه مند هستند و افزایش رقابت برای جذب سپرده آن هم بصورت سودی را دلیل کاهش ورودی منابع قرض الحسنه می دانند.

 سال گذشته بانک مرکزی در طرحی ضربتی صف وام ازدواج را برچید و بسیاری از متقاضیان دریافت وام ازدواج از تنها چند بانک بزرگ وام دریافت کردند و برخی از بانکها بویژه بانک های خصوصی تازه وارد مشارکتی در آن نداشتند.

خوب است بانک مرکزی در همین ابتدای سال ۹۷ با ابلاغ بخشنامه‌ای همه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری را به تبعیت از قانون پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل سپرده های قرض الحسنه و جاری تاکید کنند.
برچسب ها: وام ازدواج
تازه ترین اخبار