۰
۲
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱

صرافی ها بازنده اصلی نوسانات ارزی شدند

 صرافی ها چه از نوع مجاز و یا غیر مجاز بازنده اصلی نوسانات ارزی در چند ماه گذشته شده اند.
صرافی ها بازنده اصلی نوسانات ارزی شدند
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، بر اساس تازه ترین تصمیمات دولت و بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز،فعلا صرافی ها دیگر نمی‌توانند خرید و فروش ارز را به راحتی انجام دهند.

 حال آنکه در مجوزی که بانک مرکزی در چند سال گذشته به آنها اعطا کرده است آنها می توانند خرید و فروش ارز را انجام دهند و جزو وظایف اصلی آنها به حساب می آید.

 اما از این پس نیازمندان به ارز خارجی باید با مراجعه به بانک ها که توسط بانک مرکزی تعیین شده است ارز مورد نیاز خود را تهیه و استفاده کنند.

 به عبارت دیگر با یک تصمیم ناگهانی به نظر می رسد بسیاری از صرافی ها زیان ده شده و احتمالا تعطیلی صرافی خود شوند.

اکنون صرافی ها فقط می توانند ارز های حاصل از صادرات که توسط شرکت‌ها و اشخاص صورت می‌پذیرد را به صورت حواله دریافت کنند و تنها امور مربوط به آن را انجام دهند.

این در حالیست که به نظر نمی رسد انجام چنین کاری درآمد و سود مورد انتظار را برای صرافی ها که با سرمایه بسیاری تشکیل شده اند صرفه اقتصادی داشته باشد.

 بر اساس اعلام برخی از صرافی های مجاز، یکی از علل به وجود آمدن نوسانات ارزی و جولان دلالان ارز زیر پا گذاشتن قوانین توسط برخی از صرافی های غیرمجاز بوده است.

 البته به نظر می‌رسد بانک مرکزی باید هرچه سریعتر فکری به حال صرافی ها داشته باشد تا آنها که از سرمایه بسیاری را برای این کار در نظر گرفته اند قربانی سیاست های بانک مرکزی در چند سال گذشته نشوند.
برچسب ها: صرافی ارز
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
اخبار بانك گرامي اين صرافيها با صاحبانشان حقيقتا دلسوزي ندارند به اندازه كافي براي چندين نسل بعد از خودشان هم گذاشته اند.
Iran, Islamic Republic of
به اندازه کافی با دلال بازی خوردند نگران نباش!!!
تازه ترین اخبار