۰
۲
بانک مرکزی، نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.
به گزارش اخبار بانک به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای تصمیم مورخ 20 فروردین 1397 ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان سازی نرخ ارز با بهای 42000 ریال برای هر دلار که به منظور تثبیت بازار ارز اتخاذ شد، اطلاعیه شماره 2 یکسان سازی نرخ ارز در رابطه با نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی به شرح ذیل به استحضار عموم هموطنان می رسد:

1. ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان 1000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم مرز و کشورهای مشترک المنافع به غیر از عراق 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.

2. متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی می باشند.

3. متقاضیان باید نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام و در مقابل آن سند حسابداری/رسید دریافت کنند.

4. پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه کنترل گذرنامه) و در مقابل دریافت سند حسابداری/ رسید و ممهور کردن گذرنامه متقاضی انجام می شود.

5. میزان و ترتیبات پرداخت ارز به زائران عتبات عالیات پس از هماهنگی با سازمان حج و زیارت اطلاع رسانی خواهد شد.

6. تامین ارز درمانی و دانشجویی با رعایت مجموعه مقررات ارزی از طریق بانک های تجارت و سامان کمافی السابق ادامه می یابد.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
ما حساب ارزی در خارج و مستر کارت و ویزا کارت و... نداریم. 500 یورو ( معادل حدود 600 ) در کشورهای همجوار برای 3 روز هم کفاف نمی دهد.
Iran, Islamic Republic of
سوال من اينه كه واقعا سياست گذاران بازار ارز ايران درك و تصوير درستي از واقعيات دارند يا خير !!
سوال اول : اساسا بين كسي كه ٣ روز يا ٣٠ روز به مسافرت ميره تفاوت وجود داره و با ٥٠٠ يورو نهايتا بشه سه روز از مخارج سفر رو در كشوري تامين كرد
سوال دوم : اگر كسي دچار مشكل و بيماري بشه هزينه يك سونوگرافي ساده در تركيه حدود ٢٠٠ دلاره. اون پول رو از كجا بياره!!؟؟ و اساسا ادم عاقل ، مبلغي رو بايد براي بيماري يا موارد و مشكلات همراه داشته باشه
سوال سوم: كسي بخواد بيشتر با خودش ارز ببره مثلا ١٠٠٠ تا ، الباقي رو از كجا و به چه مبلغي ميتونه تهيه كنه
سوال سوم: شخصي سالي دو بار براي ديدن فرزندانش يا كار تحقيقاتي يا شركت در نمايشگاه بين المللي يا نظاير اون بايد به سفر بره. بار دوم بايد ريال معتبر ايران رو بزاره داخل جيبش و اونجا خرج كنه؟!! بار دوم از كجا ميتونه ارز تهيه كنه و به چه قيمتي؟!!
واقعا شرمنده شدم با اين همه درايت عزيزان بانك مركزي و بخشنامه هاي يك وجهي و بلا اثر اونا .
ننيجه اينه كه دلار دوباره در نرخي ميشه و حدود ٥٠٠٠ تومن بايد ما به تفاوت ارز مورد نياز رو تهيه كرد احتمالا . چون عزيزان تصميم گير چيزي و راهكاري براي اين سولات نفرمودن .
تازه ترین اخبار