۱
۷
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱

دلار ۵ هزار تومانی، سیف را به مجلس کشاند

در پی گرانی دلار و ثبت رکورد ۵۳۰۰ تومان در بازار آزاد، مجلس از وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی دعوت کرده تا برای ارائه توضیحات به بهارستان بروند.
دلار ۵ هزار تومانی، سیف را به مجلس کشاند
به گزارش اخبار بانک به نقل از تسنیم، تشدید تلاطم های ارزی در بازار و البته ثبت رکوردهای بالای قیمتی برای ارزهای مهم از جمله دلار در هفته های اخیر موجب شده تا بار دیگر بازار ارز و سایر بازارهای مهم اقتصادی که فعالیت‌شان با ارز مرتبط است، ناآرام شوند.

این ناآرامی ها موجب شد تا مجلس هم وارد عمل شود و از مسئولان سوال کند که چرا در ماه های اخیر بانک مرکزی توان مدیریت بازار را نداشته است؟

برهمین اساس هم بناست فردا دوشنبه، وزیر اقتصاد به همراه رئیس کل بانک مرکزی راهی کمیسیون اقتصادی مجلس شوند و به نمایندگان توضیح دهند که چه اتفاقی در بازار ارز رخ داده که این روزها دلار افسار گسیخته و آرامش بازار را بهم زده است.

گفتنی است، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: جلوی گرانی ارز را بگیرید تا مشکلات حاد اجتماعی، سیاسی و امنیتی حاصل نشود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم ریال ها به دلار تبدیل شود، افزود: ادامه این روند باعث ورشکستگی بانک ها خواهد شد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: باید حساسیت لازمی در این زمینه وجود داشته باشد، البته کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این زمینه مامور شده و در اولین فرصت یعنی دوشنبه هفته جاری نشستی را با وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی برگزار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید کمیسیون اقتصادی گزارشی از نشست مذکور به صحن علنی مجلس ارائه کند، افزود: ما نیز از مسئولان دعوت خواهیم کرد تا در خصوص علت گرانی های ارز و نحوه کنترل آن به نمایندگان توضیح دهند.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Italy
فکر کنم دیر شده
علی
Iran, Islamic Republic of
شما گفتی ما باورکردیم
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
الان میپرسن چرا دلار بالا رفته؟
میگه : ما هیچ موسسه غیرمجاز نداریم
Netherlands
نميخواهد دعوتش بکنید بهارستان قیمتدولار پایین بیاورید
Iran, Islamic Republic of
دیدی آه مردم بیچاره که پولشون بالا کشیدی گرفتت
Iran, Islamic Republic of
یعنی دلار باید چند هزار تومان بشود یا چقدر سپرده گذاران باید اعتراض بکنند و یا به خاطر فشارهای مالی و مشکلات خانوادگی جان بدهند یا خودکشی بکنند
Iran, Islamic Republic of
وقتی با زیر پا گذاشتن قول خود مبنی بر صیانت از سپرده های مردم در موسسات مجاز و نیز عدم احترام به امضای خود اعتماد عمومی را از میان می برد حاصلش همین تلاطمهای مالی در کشور است . نحوه ساماندهی موسسات مالی فقط مردم بیگناه را هدف گرفته بود و حالا برگشت این سونامی به سمت خود این اقایان می باشد.
تازه ترین اخبار