۰
۱
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷

جیره بندی ارز، عطش مردم را بیشتر کرد

خبرگزاری ایلنا: دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه‌گذاری گفت: جیره‌بندی ارز در آستانه سفرهای نوروزی عطش مردم را زیاد کرده است.

بهروز خدارحمی، دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در خصوص افزایش قیمت ارز گفت: اختلاف بین قیمتی که به صورت جیره‌بندی وجود دارد و از طریق صرافی‌ها و بانک‌ها به مردم داده می‌شود و قیمتی که همراه با تخلف و غیرقانونی و زیر پله‌ای معامله می‌شود مردم را تشویق می‌کند که حتی اگر هم نیاز ندارند از این مابه‌التفاوت استفاده کنند.

وی افزود: با سیاست های جدید بانک مرکزی وضع نسبت به قبل برای فعالیت آن دسته از صرافی‌هایی که رقم‌های درشت را به صورت دلالی و چرخشی معامله می‌کردند سخت‌تر شده و البته به یک بخشی مهار شده‌اند و یک بخشی دیگر را هم شناسایی خواهند کرد اما در کل این موضوع به اقتصاد آسیب می‌زند.

خدارحمی تصریح کرد: هرچند عدد و رقمی وجود ندارد که مجموعه ارز مورد نیاز چقدر بوده و الان با شرایط موجود چقدر است؟ اما تقاضای سنتی برای خرید ارز به دلیل سفرهای خارجی در ایام نزدیک به عید بیشتر می‌شود.
مشاهده نظر مخاطبان
amir
Iran, Islamic Republic of
تمام این ماجرای ارز وخصوصا دلار از انجا شروع شد که دولت وبانک مرکزی تزریق ارز به جامعه را به باد دادن ذخایر ارزی میدانند حال باید دید این طرز فکر تا چه حد درست بوده و چه آثاری داشته اگر بحران فعلی ارز وبه طبع آن طلا نتیجه کم اهمیتی است پس این طرز فکر و طرز برخورد با ذخایر ارزی هم درست بوده .قضاوت با شما
تازه ترین اخبار