۰
۱
بانک صادرات با اعلام تعدیل منفی ۲۲۲ درصدی و پیش بینی زیان ۴.۵ هزار میلیاردتومانی و علت آن از فروش احتمالی دارایی ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داد اما برای بازگشایی نماد باید منتظر تصمیم سازمان بورس باشد.
بانک صادرات به زیان 4.5 هزار میلیاردی نشست و توضیح داد
به گزارش اخبار بانک، تهیه و ارسال گزارش مربوط به پیش بینی درآمد و ارایه توضیحات بانک صادرات و ارسال آن به سازمان بورس عصر دیروز عملی شد اما باید منتظر نتیجه رایزنی ها در سطح وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی برای مساعدت و تعیین تکلیف موضوع بسیار مهم تهاتر طلب حدود 42 هزار میلیارد تومانی با بانک مرکزی ماند.

براساس این گزارش ، با برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده بانک صادرات در 15 بهمن و 5 اسفند و ارایه گزارش عملکرد ماهیانه و اطلاعات میاندوره ایی سه ماهه و معرفی مدیرعامل جدبد و دو تغییر در ترکیب هیات مدیره و این اطلاعات جدید، امیدها برای بازگشایی نماد بعد از حدود 20 ماه توقف زنده شده اما باید منتظر اعلام مواضع سازمان بورس بود.

بنابراین در صورتی که نهاد ناظر بازار سرمایه مانند بانک پارسیان درباره بانک صادرات اعلام مواضع کند، می توان به بازگشایی نماد در روزهای پایانی سال چشم دوخت . در غیر این صورت بازگشت آن به سال آینده موکول می شود.

"وبصادر" 5.7 هزار میلیارد تومانی که در آخرین روز بهمن اقدام به انتشار سه گزارش عملکرد 3 ، 6 و 9 ماهه سال جاری به همراه گزارش تفسیری 29 صفحه کرده بود در پایان خرداد و نیمه اول سال، 200 و 390 ریال و در پایان آذر هم 525 ریال زیان محقق کرد که نسبت به دو دوره 6 و 9 ماهه سال قبل به ترتیب 159 و 214 درصد بیشتر است.

حال این بانک در آخرین اطلاعات منتشره در کدال ، برای هر سهم سال مالی اسفند جاری، 788 ریال پیش بینی زیان معادل 4.5 هزار میلیارد تومان زیان پیش بینی کرده که نسبت به زیان 1.4 هزار میلیارد تومانی معادل تعدیل منفی 222 درصدی است.

بانک صادرات در این باره توضیح داده است: علت اصلی و عمده تغییر در پیش بینی سود هر سهم برای سال 96 ، عدم وجود بازار مناسب جهت فروش دارایی ها طبق انتظارات پیش بینی شده بوده اما در صورت نهایی شدن مذاکرات فروش یکی از شرکت‌های فرعی ،  500 میلیارد تومان از زیان پیش بینی شده کاهش خواهد یافت.
 
برچسب ها: بانک صادرات
مشاهده نظر مخاطبان
کارمند
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا ۱۸ در صد سود داشته چرا لا پوشی میکنید اقایان
تازه ترین اخبار