۰
۲
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵

صرافی‌ها: دلار نداریم!

امروز نه در بازار آزاد و نه صرافی‌ها در میدان فردوسی تهران دلار یافت نمی‌شد. صرافی‌های رسمی نیز تنها با مجوز صرافی دلار را به قیمت ۴۷۹۰ تومان به فروش می‌رساندند.
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، امروز در میدان فردوسی تهران هیچ یک از صرافی‌ها به مردم عادی و یا مسافر حتی با ارائه پاسپورت یا ویزا، دلار یا یورو نمی‌فروختند. این در حالی بود که بازارسازان میدان فردوسی که در اطراف این میدان ارزهای خارجی در دست دارند، دلار را ۴۸۰۰ تومان به فروش می‌رسانند. البته تعداد زیادی از همین افراد نیز دلاری برای فروش نداشتند.

صرافی‌های یکی از بانک‌ها در پایین‌تر از میدان فردوسی فقط به افرادی که مجوز صرافی گرفته‌اند، دلار به قیمت ۴۷۹۰ تومان می‌فروخت. جلوی در این صرافی حجم زیادی از افرادی که برای خرید دلار و یورو صف کشیده بودند، دیده می‌شد.

مشاهده‌های خبرنگار ایسنا، نشان می‌داد که تعدادی از صراف‌ها نیز از نبود دلار برای عرضه گلایه داشتند.

همچنین افرادی که در میدان فردوسی کیف به دست ارزهای خارجی می‌فروختند، یورو را ۵۹۰۰ تومان برای فروش قیمت‌گذاری کرده‌ بودند. تابلوی صرافی‌های اطراف میدان فردوسی قیمت فروش دلار آمریکا را ۴۸۰۰ تومان و قیمت خرید را ۴۷۹۰ تومان نشان می‌داد. البته تمام این صرافی‌ها همانطور که گفته شد، نه دلاری برای فروش داشتند و نه یورو.

قیمت خرید یورو در تابلوی صرافی‌ها ۵۷۸۴ تومان و قیمت فروش آن ۵۷۹۹ تومان بود. همچنین پوند انگلیس ۶۷۰۰ تومان برای خرید و ۶۸۵۰ تومان برای فروش قیمت‌گذاری شده بود.

صرافی‌های میدان فردوسی در پاسخ به اینکه چرا دلار یا یورو عرضه نمی‌کنند، تنها یک کلمه جواب می‌دادند: نداریم.

همچنین قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در تابلوی صرافی‌ها برای فروش یک میلیون و ۶۰۵ هزار تومان و برای خرید یک میلیون و ۵۷۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین قیمت سکه نیم‌بهار آزادی ۷۷۵ هزار تومان و قیمت ربع سکه 500 هزار تومان (قیمت فروش) بود. همچنین قیمت خرید نیم‌بهار ۷۵۰ هزار و قیمت خرید سکه ربع بهار آزادی در تابلو ۴۷۰ هزار تومان بود.
 
برچسب ها: دلار بازار ارز
مشاهده نظر مخاطبان
Netherlands
اخه چرا باید شب عید مردم بفکر دولار هستن . تومان چی شد اخه . قیمت نداره دکه. مکه انجا امریکا است . یا ایران.😠😠😠
فیضی
Iran, Islamic Republic of
خوب مبارکه مشکل ارز رو حل کردن دلار رسما شد ۴۸۰۰ افرین داره به دولت که دست هرچی دلاله از پشت بسته یه روز ۳۷۰۰ میداد کسی نمیخرید حالا ۴۸۰۰ میده تازه گیر مردم نمیاد به این میگن سیاست ارزی،،، گرون و با منت فروختن ارز،،،خوب این هم معرکه ای بود . معرکه بعدی بازار سرمایه هست تا وقتی دولت لازم داشت یه شبه ۱۰۰۰واحد میرفت بالا یه عده ادم بیسواد و بی خبر بوی کباب میشنفتن در نتیجه الان شب میخابن صبح ۵درصد سرمایشون پریده اخه روزانه ۱۰۰۰واحد رشد اونم در حالیکه سهم ها قرمزن مگه داریم مگه میشه
تازه ترین اخبار