۱
۵
قائم مقام بانک مرکزی از بسته‌ ۱۹ گانه بانک مرکزی برای کنترل سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی خبر داد. این همان بسته‌ای است که اخیرا سه سیاست آن برای کنترل بازار ارز به مرحله اجرا رسیده است.
نرخ سود بانکی بررسی می‌شود/ بازار ارز در حال کنترل است
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، بعد از این‌که بانک مرکزی در هفته‌های اخیر و به دنبال نوسان شدید بازار ارز بسته‌ای را به اجرا در آورد که در آن سه سیاست انتشار اوراق گواهی سپرده ریالی ۲۰ درصد، سپرده ارزی و همچنین پیش فروش سکه قرار داشت، امروز و در جریان برگزاری مجمع عمومی بانک مرکزی رئیس جمهوری در اظهاراتش اعلام کرد: بسته سیاستی ۱۹‌گانه است.

در حاشیه این مجمع کمیجانی – قائم مقام بانک مرکزی - توضیحاتی به خبرنگاران ارائه کرد.

آن طور که کمیجانی اعلام کرد این بسته ۱۹‌گانه بوده و به مرور در آینده و در شرایط لازم اجرایی خواهد شد.

به گفته وی لازم نیست تمام سیاست‌های مورد نظر بسته ۱۹‌گانه به تایید و تصویب شورای پول و اعتبار برسد، چرا که برخی از آن سیاست‌های خود بانک مرکزی است.

قائم مقام بانک مرکزی در ادامه تاکید کرد که هدف بانک مرکزی کنترل و مدیریت بازار ارز است و اکنون هم در همین راستا قدم بر می‌دارد.

وی در رابطه با شرایطی که اکنون در بازار ارز حکمفرما بوده و قیمت‌گذاری‌هایی که انجام می‌شود، گفت: بانک مرکزی در حال کنترل نرخ‌هاست و امیدواریم که بتوانیم با مدیریت بازار شرایط بهتر و با ثباتی داشته باشیم.

کمیجانی وعده داد که در آینده بازار ارز از ثبات برخوردار خواهد شد.

سود بررسی می‌شود
قائم مقام بانک مرکزی در رابطه با این‌که ممکن است نرخ سود بانکی تا پایان سال تغییراتی داشته باشد این موضوع را تایید نکرد اما گفت که تغییر نرخ سود بانکی نیاز به بررسی داشته و در زمانی که شرایط مساعد باشد انجام خواهد شد.

توضیح کمیجانی درباره رتبه‌بندی بانک‌ها
در حالی قرار بود که بانک مرکزی برای رتبه‌بندی بانک‌ها ورود پیدا کند که در این رابطه کمیجانی توضیح داد: شرکت اعتبارسنجی این موضوع را بررسی می‌کند و گزارش‌هایی در آبان‌ماه و حتی در ماه‌های اخیر اعلام کرده است که عملکرد بانک‌ها در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

قائم مقام بانک مرکزی همچنین در مورد برخی اخبار مبنی بر ورشکستگی بانک‌ها اعلام کرد: به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Netherlands
بنظر بنده بايد بهر بانكى بالا بمانند بلايه ٢٠ در صد كه مردم . بعد از مدتى مردم پولشان خراج از بنکها کنند . چون دو باره ارز بلا میرود . (بهره بانکی بال .... ارز پایین(دولا). اقتصاد خوب . .هم راضی . .... دولت ملت وبانکها .
Iran, Islamic Republic of
.....برادر خودت فهميدي چي نوشتي!!!نه جمله بندي درست نه املاء درست حيف اكابر را بسته شد....
حسام
Iran, Islamic Republic of
ارز تحت کنترل است که صرافی‌ها دلار ندارند و یا فقط ۱۰۰۰ دلار نی‌فروشند؟
Iran, Islamic Republic of
نرخ مشخصی اعلام کردن چه بالا چه پایین باعث تلاطم و برهم ریختن وضعیت اقتصادی کشور میشود. بهتر نیست بگذاریم اقتصاد مسیر خود را خود معین و مشخص کند؟ و هر نرخی که به صلاح بانکها است طی عرضه و تقاضا مشخص شود؟
علی
United States
با عرضه محدود ارز آن هم فقط در دو صرافی در تهران نرخ ارز کنترل نخواهد شد،، و همجنان در مقابل صرافی و کلانشهرهای دیگر با نرخ های 4800 تا 4850 آزادانه به فروش میرسد و نرخ 4460 تومان نرخ روی کاعذ است و بس..........
تازه ترین اخبار