۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹

رویدادهای مهم ۶ شرکت بورسی و فرابورسی اعلام شد

آخرین رویداهای مهم اعلامی به سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، فولاد هرمزگان، ایران خودرو دیزل، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، قاسم و کارتن ایران تعلق دارد.
رویدادهای مهم ۶ شرکت بورسی و فرابورسی اعلام شد
به گزارش اخبار بانک، آخرین رویداهای مهم و افشای اطلاعات شرکت های بورسی و بورسی به سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، فولاد هرمزگان، ایران خودرو دیزل، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، قاسم و کارتن ایران تعلق دارد.

توضیح "وتوصا" در مورد خرید بلوک 51 درصدی "وصنعت"
براساس این گزارش، دیروز 51 درصد از سهام سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ و معدن‌ (شامل 2 میلیارد و 295 میلیون سهم ) در بورس عرضه و به قیمت پایه هر سهم 190 تومان و به ارزش پایه 436 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران خریداری شد.
در این رابطه "وتوصا" که پرجمیعت ترین شرکت بورس ایران از لحاظ تعداد سهامدار است ، توضیح داد: سهام عرضه شده دو میلیارد و 295 میلیون  سهم به قیمت قطعی هر سهم 1900 ریال جمعا" به مبلغ 4.360.500 میلیون ریال که 30 درصد آن نقدی به مبلغ 1.308.150 میلیون ریال و 70 درصد باقی مانده به مبلغ 3.052.350 میلیون ریال با شرایط 8 قسط مساوی با نرخ سود 15 درصد سالیانه که اولین قسط آن 6 ماه پس از تاریخ قطعیت معامله .

لازم به توضیح است حصه نقدی معامله بر اساس بند 2 آگهی عرضه طی 9 روز کاری می باست تسویه گردیده و تعهدات مندرج در آگهی عرضه توسط خریدار به فروشنده ارائه گردد. تضمین پرداخت ثمن اقساطی معامله منوط به وثیقه کل سهام عرضه شده به نفع فروشنده از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می باشد که پس از تسویه کامل مبلغ بدهی رفع توثیق خواهد شد ( هزینه توثیق به عهده خریدار است ) همچنین امضای قرارداد و فرم های پیش بینی شده در آگهی عرضه و وثیقه سهام و تسویه وجوه نقدی و سایر شرایط پیش بینی شده قبل از قطعیت معامله الزامی بوده و قطعیت معامله منوط به رعایت شرایط فوق و تائید سازمان بورس اوراق بهادار می باشد.

افزایش 36 درصدی سود "هرمز" و اعلام دلایل
فولاد هرمزگان که با سرمایه 1.5 هزار میلیارد تومانی در فرابورس حضور دارد ، اقدام به افزایش 36 درصدی سود هر سهم ( از 150 به 204 ریال ) کرد و در این باره توضیح داد: افزایش 27 درصدی پیش بینی سود خالص تعدیل شده هر سهم در سال مالی منتهی 29 اسفند 96 نسبت به آخرین پیش بینی حسابرسی شده که در 24 آبان در سامانه کدال منتشر گردیده، عمدتا به دلیل :
 
1- پیش بینی افزایش درآمد فروش به مبلغ 2.102.978 میلیون ریال که ناشی از افزایش نرخ اسلب در بازارهای جهانی و افزایش مقدار فروش صادراتی محصول می باشد .
 
2- با توجه به افزایش مقدار صادرات (سهم 70 درصدی از برنامه فروش) و بدنبال آن افزایش هزینه های جانبی . صادرات (فرواردینگ و حمل و...) خالص هزینه های توزیع و فروش 20 درصد افزایش یافته است. 3- دلیل افزایش در درآمد و هزینه های عملیاتی شرکت افزایش در میزان فروش ضایعات می باشد.
 
3- دلیل افزایش در درآمد و هزینه های عملیاتی شرکت افزایش در میزان فروش ضایعات می باشد . این ضایعات شامل 1- ضایعات لجن اکسیدی2 –ضایعات نرمه گندله 3-ضایعات نسوز4- ضایعات سرباره 5- ته تاندیش6- ته پاتیل و سایر مواد ضایعات عادی شرکت می باشد که بخش عمده ای از این اقلام .مربوط به سالهای قبل بوده است که در سال جای فروش آنها انجام شده است.
 
زمان عرضه  بلوک 50 درصدی "خچرخش" توسط "خاور"
ایران خودرو دیزل با سرمایه کمتر از 500 میلیارد تومانی و دارای زیان سنگین است ، اعلام کرد زمان برگزاری مزایده 50.25 درصد از سهام شرکت چرخشگر به قیمت پایه هر سهم 2787 ریال از طریق بورس ، حداقل 10 روز پس از تاریخ انتشار آگهی مزایده در روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد در 24 بهمن بوده و این رویداد قبلا در گزارش تفسیری مدیریت برای دوره مالی 30 آذرماه 96 اطلاع رسانی شده است.

توضیح کلیشه ایی سهم تازه وارد در مورد رشد 20 درصدی قیمت
شرکت تازه وارد مدیریت صنعت شوینده توسعه بهشهر هم که دیروز به دلیل افزایش بیش از 20 درصدی قیمت سهام ، متوقف و امروز با محدودیت دامنه نوسان قیمت باز می شود ، در توضیحی کلیشه ایی اعلام کرد : از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 12/9/6/3 ماهه منتهی به 30 آذر 96 ) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و با توجه به شرایط حاکم بر بازار و عرضه اولیه سهام ،نوسانات قیمت به تبع عرضه و تقاضا اتفاق افتاده است.

خبر خوش "قاسم" 
قاسم ایران که در دقایق پایانی اتمام معاملات دیروز به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف و برای امروز با محدودیت دامنه نوسان قیمت آماده بازگشت شد، اعلام کرد: پیرو توافقنامه بعمل آمده با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تسویه مطالبات معوق این شرکت از مراکز و بیمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی (پیوست) مقرر گردیده مطالبات این شرکت تا 30 دی 96 به مبلغ 2،000 میلیارد ریال بصورت 50 درصد نقد و 50درصد اوراق خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید 8 درصد پرداخت گردد. با توجه به اینکه مذاکرات در این خصوص در جریان می باشد لذا مراتب پس از قطعیت دریافت اوراق از هر بیمارستان و مشخص شدن میزان سود ناشی از دریافت اوراق مذکور سریعا به نحو مقتضی افشاء خواهد گردید.

توضیح "چکارن" درباره فروش انبار و سوله 7 و 4.4 هزار متری
 کارتن ایران هم که امروز به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده یکشنبه آینده با توقف نماد روبرو می شود درباره مزایده فروش انبار با کاربری صنعتی به مساحت حدود 7000 متر مربع با 4400 متر سوله توضیحات زیر را داده است :


 
تازه ترین اخبار