۰
۵
لازم است بانک مرکزی در هفته های پایانی سال نظارت بر نرخ سود سپرده های بانک ها و موسسات اعتباری را افزایش دهد.
بانک مرکزی نظارت بر نرخ سود سپرده ها را بیشتر کند
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، همواره بانک ها و موسسات اعتباری در روزها و هفته‌های پایانی سال تلاش می‌کنند نقدینگی خود را افزایش داده تا ریسک کمتری را در انتهای سال داشته باشند.

 بنابر تجربیات سالهای گذشته بانکها و موسسات اعتباری در این ایام با صدور بخشنامه های غیر رسمی نرخ‌های سود سپرده را دور می‌زنند.

 شاید به همین دلیل باشد که بانک‌ها و موسسات اعتباری پرداخت تسهیلات را در ماه‌های پایانی و به خصوص در بهمن و اسفند تعطیل کرده و عملا تلاش خود را برای جذب سپرده مصرف می‌کنند.

 با توجه به اینکه چند ماهی است نرخ سود سرده‌ها در محدوده ۱۰ درصد برای سپرده‌های روزشمار و ۱۵ درصد برای سپرده‌های یکساله ثابت باقی مانده است ضرورت حفظ این شرایط امری ضروری به نظر می‌رسد.

بانک مرکزی باید در روزها و هفته‌های آینده نظارت خود بر سود سپرده ها در شبکه بانکی را افزایش داده تا خدای ناکرده مجددا روند افزایش سود سپرده ها آغاز نشود.

در دو ماه پایانی سال مبادلات نقدی در بازار افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند و به همین جهت بانک ها و موسسات اعتباری تلاش می کنند خروج منابع منجر به تراز منفی آنها نشود.

 به همین جهت هرگونه اقدام توسط شبکه بانکی برای جبران خروج منابع متصور میشود و نظارت بیشتر بانک مرکزی برای جلوگیری از افزایش نرخ سود سپرده ها امری مهم به نظر می رسد.
مشاهده نظر مخاطبان
وحید
Iran, Islamic Republic of
همینکارو کرده که نرخ دلار سر به فلک کشیده بانک مرکزی بره جلوی افزایش دلارو بگیره البته ی عده ای از سرمایدارها از خداشونه سود بانکی کم باشه تا راحتر به کار دلالی وسفته بازیشون برسن
Iran, Islamic Republic of
اخبار بانك چرا گيردادى به سود سپرده ولى يه بار نميگى چرا دلار هر دقيقه بالا ميره روحانى و سيف چرا به وعده شون در رابطه با دلار عمل نكردن چرا اخبار بانك از روحانى و سيف نميپرسه چرا دلار بجاى ارزان شدن گران ميشه
Netherlands
ارز بايد پایین بیاید تا اخر سال . تا همه چیز ارزان بشه . شما ببینید تویه مغازها فقط حرف دولار میزنن انکار که ما تویه امریکا زندکی میکنیم . همه میکن دولار کران شد . بابا بفکر مردم باشید . ارز لعنتی باید بیاید پایین. متشکرم
نرگ
Germany
الهی ریشه هرچی نون بره اتیش بگیره
Iran, Islamic Republic of
اخبار بانک تو هم انگار به شغل شریف دلالی مشغولی! وگرنه کاهش سود بانکی هیچ نفعی برای مردم نداشته فقط دلال ها سود کردند
تازه ترین اخبار