۰
۲۰
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت که تکلیف سپرده های 100 تا 200 میلیون تومانی موسسات مالی تا پایان بهمن مشخص می شود.
تعیین تکلیف سپرده گذاران 100 تا 200 میلیون موسسات مالی
به گزارش اخبار بانک به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان با اشاره به برگزاری نشست روز چهارشنبه نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت: بحثی که در این جلسه داشتیم این بود که تا آخر بهمن ها تصمیم هایی که برای سپرده های 100 میلیون تا 200 میلیون تومانی گرفت شده است، تعیین تکلیف شود.

تشکیل گروهی برای ارتباط با مردم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه موسسات مالی که به مشکل برخورده اند تکلیف سپرده گذاران 100 میلیون را پرداخت کنند، ادامه داد: تا پایان بهمن ماه نباید دغدغه ای در خصوص سپرده های 100 تا 200 میلیون تومان داشته باشیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تصمیم دیگر نمایندگان سران سه قوه بیان داشت: همچنین برای اینکه در جریان دغدغه ها و صحبت های سپرده گذاران قرار بگیریم، تیمی برای ارتباط و پاسخگویی به مردم برای موسسات مختلف در محل هایی ایجاد می شود.

برگزاری جلسات با حضور نمایندگان سپرده گذاران و رسانه ها

وی ادامه ادامه : این تیم ها به مشکلات سپرده گذاران گوش می دهند اگر می توانستند دغدغه ها را حل کنند اگر در توان و اختیار آنها نباشد، موضوع را به رده بالاتر ارجاع می دهند. همچنین این گروه باید نمایندگان از سپرده گذاران مختلف را برای ارتباط با نمایندگان سراه سه قوه شناسایی و انتخاب کنند تا بتوانیم با آنها به صورت مستقیم نیز ارتباط داشته باشیم و جلساتی با حضور نمایندگان سپرده گذاران برگزار کنیم.عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در جلسات با حضور نمایندگان سپرده گذاران، رسانه ها نیز حضور خواهند داشت تا هر کسی هر حرفی دارد بزند و مشخص شود مطلب را چه قوه ای، دولت، مجلس یا قوه قضاییه آن را پیگیری کند.

تشکیل گروه تسویه و شناسایی اموال موسسات مالی

پزشکیان در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تصمیم گیری دیگر این نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری موسسات مالی، اظهارداشت: همچنین مقرر شد برای تسویه یک و دو درصدی سپرده های بالای 200 میلیون تومان گروه تسویه ای به سرعت شکل بگیرد، این گروه تسویه، علاوه بر گروهی است که صاحبان موسسات مالی تشکیل داده اند و امورات را کش داده اند، است.

وی توضیح داد: این گروه با حضور نمایندگان، بانک ها، قوه قضاییه و نماینده سپرده گذاران تشکیل می شود تا اموال موسسات مالی شناسایی شود، توسط قوه قضایی برگردانده و به قیمت واقعی به فروش برسد، تاکید داریم که نباید اموال در حراجی فروخته شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تا پایان بهمن ماه تکلیف سپرده های زیر 200 میلیون تومان تعیین شود، اظهار داشت: در گام نخست اصل سپرده به مردم برگردانده می شود و پس از شناسایی اموال در صورتی که پولی باقی بماند سود سپرده ها نیز پرداخت می شود اما این کار نیاز به همکاری سپرده گذاران، قوه قضایی، دولت، مجلس و وزارت اطلاعات دارد.
مشاهده نظر مخاطبان
محسن
Iran, Islamic Republic of
راجع به سپرده گزاران ثامن هم اطلاع رسانی کنید. این موسسه هم از خرداد 1396 توانایی پرداخت سپرده های مشتریان را ندارد اما بانک مرکزی اعلام کرده است که مشکلی ندارد. اگر مشکل ندارد پول مردم را بدهد چون مشتریانش خیلی مشکل دارند!
احمد
Iran, Islamic Republic of
اینا با این چیزا حرف به گوششون نمیرسه ما ثامنی ها
MY
Iran, Islamic Republic of
سپرده گزارن کاسپین از برج 7 سال 1395 تا کنون در گیر سوء مدیریت شده اند و متاسفانه موسسه ثامن در انتهای صف مشکلات است .
تازه امروز آقای پزشکیان بذل عنایت کرده اند و گفته اند که سودها هم پرداخت خواهد شد . آنهم مشروط به الباقی مانده مال موسسات
واقعا خنده دار است بانکها اداره دارایی و اداره بیمه و خود دادگستری و ادارات محترم برق و آب و گاز و دیگر ارگانها اگر چند روز در پرداخت قبوض و یا اقساط و دیگر پرداختیها قصور گردد تا دینار آخر بدهی بعلاوه جریمه آنرا از ارباب رجوع میگیرند ولی حالیه مشاهده میگردد که مردم برای گرفتن پول خودشان هم باید سر خم کرده و هر شرطی را بپذیرند و هیچکس حتی زحمت عذرخواهی را هم نه خود نمیدهد .
رضا
Iran, Islamic Republic of
شش ماه هر روز ایشان و همه دولتی ها میگن ۹۸درصد تایین تکلیف و زیر دویست پرداخت شده،،چند روز پیش او گفت که تا اخر بهمن همه سپرده گذارا تسویه خواهند شد،تاکید کرد دو درصد باقی مانده،،هنوز مردم در لذت ان حرفها بودن،که بانک مرکزی فورا فراخان زیر دویست فرشتگان را صادر کرد
آرمان وحدت
Iran, Islamic Republic of
این کاری بود که باید همون خرداد ماه انجام می دادید.
و با نمایندگان سپرده گذاران مناظره می گذاشتید و سریع اموال رو میفروختید به قیمت واقعی و به نسبت بین همه تقسیم می کردید. حتی اضافه هم می آمد.
حالا هم زیاد طول کشیده چون هم املاک و اموال کامل مشخصه و هم قیمت ملک هایا آرمان هم که حسابی رفته بالا.ما هم حسابی ضرر کردیمه.پس چرا تا 200!!؟؟
مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام
جناب نایب رییس محترم
امیدواریم که پرداخت سود متعارف مانند پرداخت اصل پول سپرده گزاران دارای اینهمه حاشیه و اینهمه مدت وقت کشی نباشد این سود حق مسلم سپرده گذاران است و باید هر چه سریعتر پرداخت گردد .
مردم دیگر به سخنان مدیران اعتماد ندارند .
Iran, Islamic Republic of
تا چند روز پیش گفتید تا آخر بهمن با همه تسویه میکنیم؟؟
نويد
Iran, Islamic Republic of
سلام
آقا يكي أين معادله روحل كنه!
زمستان94مبلغ83ميليون سپرده گذاشتم
تابستان امسال52/5گرفتم
ميگن منحله بوده نبايدسپرده مي گذاشتي
درهمين مدت براي همين مبلغ30ميليون سوء به بانك ملي كد195دادم!!!!
حالا لااقل بفرمائيدازكي شكايت كنم بابت فعاليت صنفي ي
رضا
Iran, Islamic Republic of
ارزش فعلی پول ما کم وارزش ذاراییهای موسسات بیشتر شد وحالا اصل پول ما راهم ندادند..البرز ایرانیان
احمد
Iran, Islamic Republic of
باسلام جناب آقای پزشکیان
بانک مرکزی میبایست مفسدای دانه درشت را ازطرف ادارات نظارتی خود شناسائی مینمود نه سپرده گذارکه اعتماد به تابلوی سردرب نموده اند بپذیریدکه پرشتاب حرکت کردند موسسه پولی باقدمت بیست ساله با شصد شعبه ومیلیونهاسپرده گذار درسراسرکشور (ثامن)راکه یک شبه نمیتوان باضوابط شماهماهنگ کرد اگرصبروشکیبائی وبرنامه ریزی مدونی بمنظوربررسی موسساتی که قریب بیکسوم منابع پولی کشوردرآن اندوخته شده بودانجام میپذیرفت باوربغرمائیدبانابسامانی وخشم سپرده گذاران مواجه نمبشدیدحال بازهم دیرنشده باتخصیص منابع این آتش زیرخاکستر رانگذارید دوباره ملتهب شودسپرده گذاران ثامن که از اقشار کارکر کشاورز وکم درامددرسراسرکشور میباشندقریب به هشت ماه میباشد دسترسی به منابع اندک خود را ندارند وافعا"درمانده و وامانده اند انها فکر نمیکردند این تابلوهای رنگارنگ بیست ساله هم میتواند پوشالی باشد
Iran, Islamic Republic of
مردم بینوا نیز در سالهای 94 و 95 به قول نظارت و حفاطت و صیانت بانک مرکزی در موسسه مجاز کاسپین سپرده گذاشتند و تمامی ترازهای تعاونیهای منحل شده و ادغام شده که بانک مرکزی تائید نموده بود نیزنشان ازمثبت بودن ترازها را داشت . حالا به یک باره اعلام میشود که نیمی از سپرده ها نیست و مردم باید این حرفها را قبول بکنند. بعد حدود سی درصد سپرده های مردم در موسسه کاسپین از محل منابع موسسه و سپرده های کلان پرداخت میشود و یک عدد 98 درصد هم که قابل اثبات یا رد نیست اعلام میشود . حالا برای باز پرداخت هفتاد در صد باقیمانده سپرده ها به مردم بدبخت انها را موکول به امر محال می کنند . یعنی تابحال در عرض چند سال فقط معادل سی در صد املاک و منابع پیدا شده است و حالا باید برای پرداخت هفتاد در صد باقیمانده سپرده ها املاکی را در لایتناهی هستی پیدا نمود تا با مردم تسویه نمود و در این میان تسهیلات 4500 میلیاردی 1400 میلیارد تومان اعلام می شود و املاک چند هزار میلیاردی حدود هزار میلیارد بر اورد می شود
سپرده گذار
Iran, Islamic Republic of
دوباره حرفشون تغییر دادند.همه شما متوجه شدید که گفتن تمام سپرده گذاران تا آخر بهمن تسویه میشین.قدیما دنبال کسب اعتبار بودن.الان بذر بی اعتمادی کاشته شد.قبلا شکایت میبردید پیش دولت .الان شکایت از موسسه هم قبول نمیشه
Iran, Islamic Republic of
آخه بابا ملت چه گناهی کردند یه عده تخلف کردند یا نکردند از جیب ملت تاواتشو باید داد.
کریم
Iran, Islamic Republic of
بانک مرکزی دولت 11 در دی ماه سال 92 تعاونی فرشتگان را در موسسه آرمان ایرانیان ادغام می کند و سپس موسسه آرمان ایرانیان را در اسفند ماه سال 94 در موسسه جدیدی بنام کاسپین که سپرده قانونی آن بوسیله آرمان ایرانیان پرداخت شده و با یک شماره ثبت در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند ادغام می کند جالب اینجاست اکنون منابع مردم را از طریق حساب های بانکی شتاب به جاهای دیگر انتقال داده اند نبش قبر می کنند و می گویند فرشتگان حال آنکه کسی که سال 94 سپرده کرده فقط آرمان ایرانیان را می شناخت و کسی که سال 95 سپرده کرده کاسپین را می شناخت اما می گوید مردم توهم زدند و کلا اسمی از ادغام هایی که با مجوز خود بانک مرکزی صورت گرفته نمی برد و فقط می گوید فرشتگان تا بتواند با هر حربه ای بگوید دولت قبل ، در واقع موسسه آرمان ایرانیان و کاسپین در دولت 11 شکل گرفته اندو میلیون ها نفر از هستی ساقط و نمونه ی جدیدی از حقوق شهروندی با چاشنی تدبیر و ریا به جهانیان عرضه شد.
مالباخته ارمان وحدت
Iran, Islamic Republic of
حرف جدید بزنید این که مال چهار ماه پیشه
حاجی
Iran, Islamic Republic of
سلام چرا با گذشت 9 ماه اسمی از موسسه ثامن نیست پول مارا نمیدهند مسولین فکری کنند بیچاره شدیم ا
حاجی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
سلام بالاخر بعد از 9ماه خبری از موسسه ثامن نشد هفته ای دویست هزار تومان میدهند عمری جمع کردیم دادیم خدمت ایشان حتما عمری هم ایشان میخواهند پس بدهند بدادمان برسید
Iran, Islamic Republic of
چی شد پایان اسفند ماه هم رسید؟
Iran, Islamic Republic of
جناب پزشکیان هیج خبری از پس دادن پول مردم نیست کلی سند و مدرک گرفتن از پرنینت بانکی تا غیره همه رو فرستادن پی نخود سیا جناب عالی که نماینده مردمی پیگیر باش تا مردم به پولشان برسند واز وازه مال باخته استفاده نکنید
بدرتوس
Austria
اگر مسولیین میدانند که چهار سال پول مارا بدرتوس بلوکه کرده، بدون سود! که واویلا.....، اگر نمیدانند که وای بر همه مردم......، به کجا بگیم این حق الناس را؟
تازه ترین اخبار