۰
۲۷
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
نرخ ۳۵۰۰ تومانی در بودجه فقط یک مبنا است

سیف: ادغام موسسات ثامن و کوثر با بانک مهر اقتصاد در شرف انجام است

اخبار بانک: آنطور که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد ادغام دو موسسه ثامن، کوثر و بانک مهر اقتصاد در شرف انجام بوده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
سیف: ادغام موسسات ثامن و کوثر با بانک مهر اقتصاد در شرف انجام است

به گزارش اخبار بانک، از ماه‌های قبل و در جریان ساماندهی موسسات غیرمجاز بحث ادغام موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد با موسسه مجاز کوثر مطرح شد که در ادامه با توجه به مسائلی که پیش آمد، رئیس کل بانک مرکزی رسما این خبر را تایید کرده بود، اما در مدت گذشته این جریان در سکوت باقی ماند، آن هم در شرایطی که سپرده‌گذاران موسسه ثامن از وضعیت خود چندان ابراز رضایت نکرده و دچار مسائلی شدند.

اما امروز ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به ایسنا در مورد آخرین وضعیت این ادغام و همچنین رسیدگی به شرایط سپرده‌گذارن موسسه ثامن در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در بانک مرکزی توضیحاتی ارائه کرد.

بنابر گفته سیف این ادغام در شرف انجام بوده و از این لحاظ مشکلی وجود ندارد. در عین حال که ثامن موسسه‌ای نیست که قرار باشد منحل شود بلکه تجمیع خواهد شد.

سیف به سپرده‌گذاران ثامن اطمینان داده که مشکل خاصی در این رابطه وجود نداشته و می‌توانند با آرامش سپرده‌های خود را در موسسه حفظ کنند در عین حال که اگر مایل هستند سپرده‌های خود را دریافت کنند.

سیف تاکید دارد که هیچ تزلزلی در ثامن وجود نداشته و  جای نگرانی در مورد آن نیست.

وی در مورد زمان نهایی برای تعیین وضعیت ثامن و ادغام نیز فقط اعلام کرد که در شرف انجام است و زمان مشخصی در این باره اعلام نکرد.

قیمت دلار تعدیل می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی که در حاشیه مراسم هفته پژوهش در این بانک در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت به سوالی در رابطه با جریان بازار ارز و قیمت ۳۵۰۰ تومانی که در بودجه برای مبنای تبدیل دلار به ریال تبدیل شده است، پاسخ داد.

به گفته سیف نظام ارزی ایران شناور مدیریت شده بود و نرخ ۳۵۰۰ تومانی در بودجه فقط یک مبنا است که در نهایت می‌تواند با تغییر در حجم تغییراتی داشته باشد.

وی با اشاره به جریان فعلی بازار و نوسان قیمت گفت که قیمت‌ دلار ۴۲۰۰ تومان نیست و به طور حتم در آینده تعدیل‌هایی را خواهد داشت.

سیف در مورد بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی که در لایحه بودجه سال آینده برای تعهدات ناشی از یکسان سازی نرخ ارز گنجانده شده نیز توضیح داد که با توجه به اینکه سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز در دستور کار است، این مبلغ می‌تواند برای پوشش افزایش قیمتی که ممکن است در برخی کالاهایی که ارز مبادله‌ای از آنها حذف می‌شود، تعیین شده باشد.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی به هر صورت یکسری اقداماتی برای یکسان‌سازی نرخ ارز در حال انجام است که از جمله آنها حذف ارز مبادله‌ای از برخی کالاهایی است که اکنون این نوع ارز را دریافت می‌کنند و باید برای تامین ارز خود به بازار آزاد منتقل شوند.

وی در مورد زمان یکسان‌سازی نرخ ارز نیز تاکید کرد که تا زمانی که زمینه‌های لازم برای این موضوع فراهم نشده، تاریخ مشخصی اعلام نخواهد شد که البته مهم‌ترین آنها در مورد روابط بین‌الملل است که بسیار برای ما مهم بوده و زمانی که احساس کنیم تمامی شرایط از جمله این موضوع فراهم و تایید شده است، در این باره اقدام خواهیم کرد.

نظری درباره لیست بدهکاران بانک سرمایه ندارم

سیف همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا لیست بدهکارانی که توسط یکی از نمایندگان مجلس در مورد بدهکاران بانک سرمایه منتشر شد، مخدوش است، گفت: من هیچ نظری درباره این لیست منتشر شده ندارم و اگر بانک مرکزی در این باره نظری داشته باشد، به طور حتم آن را رسما اعلام خواهد کرد.

دلایل بسته شدن حساب ایرانی‌ها در چین و امارات

در حالی در روزهای اخیر اخباری در مورد بسته شدن حساب برخی هموطنان ایرانی در کشورهای چین و امارات منتشر شد که رئیس کل بانک مرکزی در این باره گفت: برخی از این اخبار رسمی و تایید شده نیستند، اما در مجموع اگر اقدامی هم از سوی چین انجام شد، فقط مربوط به ایران نبود و در مورد برخی کشورهای دیگر نیز این اتفاق افتاد. به هر حال ممکن است که یک بانک در چین بر اساس شرایط داخلی خود چنین تصمیمی گرفته باشد که عمومیت هم ندارد.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی در مورد حساب‌های ایرانیان خارج از کشور و حساب‌های آنها در بانک‌های خارجی حساسیت کافی را داشته و اگر موضوعی در این باره پیش بیاید، به طور حتم پیگیری و حل و فصل خواهد کرد. 

مشاهده نظر مخاطبان
خوش بحال موسسات نامبرده شده که صاحب دارند و بانک مرکزی نمیتواند با آنها وسپرده گذارانشان مثل افضل برخورد کند
امیر
خیلی بانک خوبیه به نظرم با تجمیع رقیب بسیار پربرکتی برا همه بانکها میشه.
رضا
حیف از بانک مهر اقتصاد.
بخدا کارگشاترین بانک ایرانه.
درسته سود وامهاش زیاده اما راحت وام میده
جوادی
United States
بزرگترین بانک خاورمیانه تشکیل میشود امیدوارم هر چه زودتر این ادغام صورت بگیرد
Romania
البته اگه ورشکست نکنه
امیر
فقط ثامن و کوثر باهم ادغام میشن.
والسلام.
sva
کارمندای دربه در چه گناهی کردن؟؟؟!!!
تعدیل نیروی اساسی داره
کیوان
من تمام دسترنج 31 سال کار و خدمت به مردم را در موسسه ثامن الائمه سپرده گذاری کردم که در دوران بازنشستگی ام کمک خرجم باشد اما با وضع پیش آمده به خداوندی خدا به روز سیاه افتاده ام.هیچ کس نمیداند چه اتفاقی افتاد و چه خواهد شد.
مسئولین ذیربط را قسم میدهم هر چه زودتر مشکل این موسسه را رفع کنند.این بود نتیجه اعتماد ما به یک موسسه بزرگ؟
احمد
ثامن واقعا قویه وپشتوانه مالی محکمی داره.اگر این بحران برای هر بانک دیگه ای اتفاق افتاده بود مردم میبایست مثل موسسات غیرمجاز دنبال پولشون تو خیابونا بودن ولی با مدیریت خوب منابع در این شش ماه بالطف خداوند متعال تونستن بازیابی کنند و ادغام هم سیاست دولت و مورد تایید رهبرعزیز میباشد که موسسات نظامی از 6 به 3 برسند.خبرهای من موثقه شک نکنید.
کامران
بانک مهر اقتصاد بانک نیست چون شتاب ندارد و نه چکاوک دارد نه شبا دارد
United Kingdom
مجوز هم نداره
حسین
سلام پولتان را سکه یا دلار بخرید ودر بانک نگذارید
Iran, Islamic Republic of
مردم را بدبخت کردید حالا میگویید مشکلی ندارد چرا پول مردم را نمیدهید
آرمان علیمیرزایی
Germany
بانک مهر با تمام فشار سیاسی که تا حالا روش بوده مقابله کرده مشکل شما ثامن نیست مشکل بانک مهره اقتصاده که برای بسیج و سپاه هستش
علی
United States
به کوری چشم بدخواهان بانک مهر اقتصاد راحت به مشتریان وام میدهد. خیلی بهتر از بانکهای دولتی است که نه وام میدهند البته برای نور چشمی ها پرداخت می کنند و خون مردم را زالو صفتانه می خورند.
فاطمه
موسسسه كوثر و ثامن در برابر بأنك مهر خيلي ضعيف اند
و ادغام بانك مهر با اين دو موسسه كار عاقلانه اي نيست و فقط واسه ي اينه ك جلوي پيشرفتش گرفته بشه🤚
دارایی های مهر اقتصاد از کوثر کمتره

الانم اگه بررسی بشه دارایی های ثامن خیلی بیشتر از مهر اقتصاده
مهر اقتصاد از کوثر و ثامن ضعیفتره
سید
به نظر من موسسه کاسپین و موسسه ثامن و موسسه کوثر ادغام بشن و بانک کوثر را تشکیل دهند
مهر اقتصاد بانک قوی و خوبیه
شما نظر ندید بهتره
خخ
بیژن
اصلا وجود موسسه مالی اعتباری و تعاونی و موارد مشابه چه معنایی دارد؟؟ فقط و فقط باید بانک رسمی و قانونی باشه همین چند تایی هم که باقی موندن باید در هم ادغام بشن و تبدیل به یک بانک بشن تا پرونده این موسسات برای همیشه تو این مملکت بسته بشن.
United States
بانک فقط پاسارگاد
امروز هم 12 ساله شد
سال 1410بزرگترین باک خاورمیانه میشه
درود بر شرف دکتر مجید قاسمی
موسسه و مدیر عامل محبوب پاسارگاد
پاسارگاد بانک هزاره سوم
ب نظرم راه واشتباه اومدی
خخخ
United Kingdom
سه روز مرخصیت ردیف شد
پاسارگاد این وسط چی میگه؟ ملت رد دادن
بابک بیمار
همان موسساتی که بدبخت کردی بس نیست من بیچاره 100تومن داشتم 23را کم کردند
موندم واقعا چه نفعی به شما ها می رسه بیچاره ما که مال باخته ایم
بیچاره
موندم چه نفعی به شما می رسه که انقدر طرفداری می کنید بیچاره ما که مال باخته ایم
تازه ترین اخبار