۰
۱
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۹

مخالفت مجلس با انتشار جزئیات وام مدیران بانک

اخبار بانک: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت شامگاهی امشب (چهارشنبه 22 دی) پارلمان و در جریان رسیدگی به مواد مراعا مانده لایحه برنامه ششم توسعه، با تبصره 2 ماده 35 این لایحه مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با انتشار جزئیات وام مدیران بانک
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، در هنگام بررسی این ماده حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور در مجلس پیشنهاد حذف این ماده را داد که این پیشنهاد با مخالفت محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و موافقت غلامرضا تاچگردون مواجه شد و در نهایت نمایندگان به حذف آن رای دادند.

طبق تبصره 2 ماده 35 این لایحه، کارکنان ومدیران و اعضاء هیئت مدیره ومدیرعامل بانکها ومؤسسات مالی واعتباری و صندوق‌های وابسته به دستگاههای موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری می‌توانند در طول دوران خدمت صرفاً درحدی که سایر کارکنان دولت از تسهیلات ازدواج، مسکن و تعمیر مسکن استفاده می‌کنند و نیز از تسهیلات ضروری برخوردار شوند.

پرداخت هرگونه وام به مدیران و اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل و رؤسای مناطق و مسئولان اعتبارات و رؤسای شعب موضوع این تبصره باید در پایگاه اطلاع رسانی همان بانک منتشر شود. بانک مرکزی بر اجرای مفاد این تبصره نظارت می‌کند. همچنین سازمان بازرسی کل کشور موظف است گزارش نحوه اجرای این تبصره را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

همچنین نمایندگان بند ن ماده 41 این لایحه را که در آن ذکر شده بود: تعیین تکلیف استخدامی کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در بانک کشاورزی یا صندوق بیمه محصولات کشاورزی و یا وزارت جهادکشاورزی و شرکتهای تابعه تا پایان سال دوم برنامه و پیش‌بینی سنوات همکاری آنها به عنوان سابقه خدمت حساب می شود، تصویب کردند.
مشاهده نظر مخاطبان
سهیلی
باسلام.نمایندگان مجلس کار بسیار منطقی و درستی انجام دادند که با این تبصره مخالفت کردند.کارمندان بانکها مجبور به انجام بیشترین ساعات کاری در شعبه هستند در مقایسه با کارمندان ادارات دیگر،و همچنین استرس و فشار روانی زیادی را تحمل میکنند.واگر قرار باشد ازاین مزایا و تسهیلات هم محروم شوند دیگر انگیزه ای برای کار نخواهند داشت و فساد مالی در بانکها چندین برابر خواهد شد و فساد از سطح مدیران بانکی به سطح کارکنان نیز کشیده خواهد شد.
تازه ترین اخبار