۰
۳
جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

وام ازدواج 10 میلیونیِ محال!

اخبار بانک: تصور از افزایش وام ازدواج به میزان 3 برابر آخرین تلاش برخی از نمایندگان مجلس دوره نهم بود.بر همین اساس بود که دولت و بانکی ها با این کار مخالف بودند و آن را مطابق با وضعیت منابع بانکی نمی دانند.
وام ازدواج 10 میلیونیِ محال!
به گزارش خبرنگار اخبار بانک، طبق اعلام برخی منابع رسمی از سال گذشته تاکنون مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها کاهش یافته است.

در هفت سال گذشته حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر پرداخت شده و هم‌اکنون نیز ۴۵۰ هزار تقاضا در سامانه بانک مرکزی ثبت‌شده است.

در سال گذشته شبکه بانکی ۲۴۰۰ میلیارد تومان بابت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است و باید این نکته مهم را در نظر داشت که قرض‌الحسنه صرفاً تسهیلات ازدواج نیست بلکه بانک‌ها فقط ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره)‌ و مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به مددجویان بهزیستی، مشاغل خانگی و … پرداخت کرده‌اند. این در حالی است که منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها در پایان سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان نسبت به سال قبل کاهش داشته است و به دلایل مختلف همچنان روند کاهشی دارد.

وقتی منابعی برای پرداخت این مبلغ وجود نداشته باشد یک اتفاق می افتد و آن طولانی تر شدن هر چه بیشتر صف متقاضیان دریافت وام ازدواج است تا زمانی که این اعتبار تامین شود.

در ضمن معتقدیم اقساط این وام چنان برای زوج های جوان سنگین است که بسیاری از آنها بعد از یکی دو ماه که اصل وام را خرج کردند در بازپرداخت اقساط آن ناتوان خواهند و بود و در نتیجه شروع زندگیشان با استرس بدهی خواهدبود.
مشاهده نظر مخاطبان
علی
حالا ببینم میتونید این 10 میلیون وام با کارمزد 4 درصد هم یه کاریش کنید بردان یا خیر؟؟؟
علی
Iran, Islamic Republic of
چه عجب یه نظر کارشناسی دیدیم وام رو میگیرن قسط هم نمیدن مکافات مال ما بانکی ها هست
بانکی
خوب الان با تمام پرویی بندازید گردن بانک ها یه فکر خوب بذار بانک مرکزی یه چند تا دستگاه چاپ اسکناس بخره در اختیار بانکها بذاره تا مشکل حل بشه همه تو کشورمون دنبال منافع خودشون هستند تا الان یکی اخبار مطالبات وام ازدواجی او اعلام کرد از بین هر ده نفر فقط یک نفر قسط میده ما بقی ندارن حق هم دارن
تازه ترین اخبار