۰
۱
تراشه A10 Fusion صد و بیست بار پرسرعت‌تر از اولین آیفون اپل ساخته‌شده است و به گفته کارشناسان سریعترین پردازنده جهان محسوب می‌شود.
 

به گزارش خبرآنلاین، پردازنده A10 Fusion نصب‌شده روی آیفون 7 چهل درصد سریع‌تر از پردازنده A9 روی آیفون 6 اس است (A9 در سطح پرفورمنس دسکتاپ ساخته‌شده است) و جالب اینجاست که همین پردازنده A9 در مقایسه با A8 هفتاد درصد سریع‌تر ساخته‌شده است.

به گفته فیل شیلر از مدیران ارشد اپل پردازنده جدید شامل 4 هسته تعریف‌شده که دو هسته آن های-پرفورمنس بوده و درمجموع 120 بار سریع‌تر از تراشه اولین آیفون است که این کمپانی ساخته‌وپرداخته است.

درحالی‌که دو هسته برای اپ های سنگین تعبیه، دو هسته دیگر برای اپ های معمولی کنار گذاشته‌شده تا فشاری روی عملکرد و باتری نیاید. همه این 4 هسته توسط کنترلر جدید قدرت روی تراشه مدیریت می‌شود.

همچنین تراشه گرافیکی روی پردازنده نیز ارتقاءیافته است و مهندسان اپل سطح آن را به کنسول گیم رسانده‌اند و درواقع 6 هسته گرافیکی روی A10 Fusion تعریف‌شده که 50 درصد گرافیک آن سریع‌تر از گرافیک A9 روی آیفون 6 اس است و به همین خاطر نام‌گذاری سریع‌ترین پردازنده جهان روی گوشی‌های هوشمند از سوی اپل روی A10 کاملاً تأیید شده و رسمی است.

جالب اینجاست که علی‌رغم این موضوع، اپل سعی کرده مصرف باتری را هم بهینه‌سازی کند و گفته می‌شود آیفون 7 دو ساعت بیشتر از آیفون 6 اس عمر دارد و بیشترین عمر باتری روی آیفون روی مدل 7 و 7 پلاس تعبیه‌شده است.

(سازندگان چینی و گوشی‌های اندرویدی خیال کردند با افزایش رم می‌توانند قدرت گوشی را بالا ببرند اما معضل باتری‌خوری را نتوانستند حل کنند. اینک اپل با تعریف ساختاری صحیح و مهندسی شده هم سریعترین را ساخته و هم جلوی باتری‌خوری را گرفته است)

 

مشاهده نظر مخاطبان
دارنده ایفون و سامسونگ
البته باید ببینیم چطوری از کار در میاد. بعد از استیو جابز فقید ، اپل نتونست مثل قبل عالی باشه. امیدوارم تیم کوک بتونه جایگاه اپل رو حفظ کنه.
رقیب های بزرگی مثل سامسونگ و اچ تی سی و هواوی و ....... خیلی سریع با تغییر ظاهر و ... می تونن بازار رو در دست بگسرن. مثلا fast charge در سامسونگ ، چیزیه که خیلی از اپل دارها به اون حسرت می خورن. یا استفاده از بلوتوث برای انتقال فایل و وجود delivery در اس ام اس ها و ... که اپل باید یه فکری براشون بکنه.
تازه ترین اخبار