۰
۶
چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۴
در حاشیه مذاکرات هسته ای وین

13 تن از سرمایه طلای ایران آزاد و به خزانه بانک مرکزی تحویل شد

اخبار بانک: با تلاش بانک مرکزی و دستگاه دیپلماسی، مشکل انتقال بخشی از دارایی های طلای ایران به داخل کشور در حاشیه مذاکرات وین رفع شد.
به گزارش «اخبار بانک» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر ولی اله سیف با اعلام این خبر افزود: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بخشی از سرمایه طلای کشور که به دلیل تحریم ها امکان انتقال به داخل ایران را نداشت، شب گذشته با موفقیت تحویل خزانه بانک مرکزی شد.

رییس کل بانک مرکزی گفت: معادل ۱۳ تن طلا که قبلاً خریداری شده و در آفریقای جنوبی به صورت امانی طی ۲ سال گذشته نگهداری می شد و به دلیل شرایط تحریم و برخی کارشکنی ها امکان انتقال به ایران را نداشت، بر اساس پیگیری های انجام شده در مذاکرات جاری در وین رفع مشکل شده و طی هفته گذشته در قالب ۳ محموله که آخرین آن به میزان ۴ تن بود، وارد کشور و تحویل خزانه بانک مرکزی شد.

گفتنی است موضوع رفع تحریم ها و دسترسی بدون مانع به منابع پولی، ارزی و طلای جمهوری اسلامی در خارج از کشور ، یکی از اهداف اصلی تیم مذاکره کننده هسته ای در جریان مذاکرات جاری است.
مشاهده نظر مخاطبان
علي
Russian Federation
با رفع تحريمها، و ورود أرز و طلا به كشور،دلار مي تواند در عرض شش ما به ٢٥٠٠ برسد
Iran, Islamic Republic of
به همین خیال باش
محمد
با این شرایط باید نرخ تورم بیاد پایین ،تبریک به همه ایرانیان
علیمراد
وقتی پول یک دکل گم می شود ویا میلیاردها دلار پول فروش نفت به خزانه دولت واریز نشده ومدیر عامل یک بانک که درامد 108 میلیاردی ان لو می رود ولی به دلیل ابنکه اوضاع مناسب نبوده تکذیب می شود وفساد 12700 میلیاردی تبدیل به یک مبلغ کم می شود وبه دست فراموشی سپرده می شود وفساد عظیم .... را با گذشت 2 سال هنوز دادگاهی تشکیل نشده اگه ثروت از اسمون هم بباره یکیش نسیب ملت نیازمند نمی شود
Iran, Islamic Republic of
چه فایده برای مردم دارد مثل پولمان تو صندوق میزان معلوم نیست کجاست وپول مردم را نمی دهند لطفا چاب کنید تا اقای سیف کمی به خودش بیاد با تشکر
م
Iran, Islamic Republic of
بعد ميگن تحريم ها اثر نداره
تازه ترین اخبار