۰
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۸

بیمه رازی افزایش سرمایه 100 میلیارد تومانی می دهد

اخبار بانک: مدیر عامل بیمه رازی با بیان اینکه درحال حاضر، شرکت بیمه متبوع او، هیچگونه بدهی معوق به بیمارستان های طرف قرارداد نداشته است، از افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی این شرکت خبر داد.
به گزارش «اخبار بانک» به نقل از نسیم آنلاین، یونس مظلومی اظهرا داشت: درحال حاضر، شرکت بیمه متبوع او،هیچگونه بدهی معوق به بیمارستان های طرف قرارداد نداشته و به نسیم افزود که بیمه رازی یکی از معدود شرکت های بیمه ای بوده که با همه بیمارستان ها در انتهای سال ۹۳ هم تسویه کرده است.

وی سهم بیمه درمان در پرتفوی شرکت بیمه رازی را ۱۰ درصد دانست وگفت که با توجه به اینکه متوسط سهم بیمه نامه درمان درکل صنعت بیمه کشور ۲۰ درصد بوده بنابراین سهم بیمه درمان در پرتفوی بیمه رازی، از لحاظ درصدی از میانگین صنعت بیمه پایین تر است.

به گفته مظلومی،شرکت بیمه رازی درسال گذشته، ۴۵ میلیارد تومان فروش بیمه نامه درمان داشته که درعین حال خسارت پرداختی دراین خصوص هم به ۳۸ میلیارد تومان رسیده است.

وی، حق بیمه تولیدی شرکت بیمه رازی درسال گذشته را ۴۵۲ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود که این مقدار حق بیمه تولیدی در قیاس با سال ماقبل آن از رشد ۸۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی، خبرداد که سرمایه این شرکت درسال جاری، از ۲۰۰ به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت وادامه داد که بخشی از این افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه،ازمحل مطالبات حال شده و بخش دیگراز محل آورده های نقدی سهامداران خواهد بود.

این مقام مسئول درشرکت بیمه رازی، ازپیش بینی۲۰ میلیارد تومانی سود برای سال ۹۳ شرکت متبوع خود خبرداد که به گمان وی، این رقم در پایان سال گذشته محقق شده است.

وی، با اشاره به برنده شدن بیمه رازی درمناقصه صدور بیمه نامه انرژی، اذعان داشت که این شرکت مناقصه صدور بیمه نامه خطوط لوله مخابرات شرکت پایانه های صادرات نفتی را برنده شده است.

مظلومی، با اشاره به اخذ مجوزصدور بیمه نامه مربوط به "کنوانسیون نایروبی" توسط بیمه رازی گفت که در حال حاضر، بیمه رازی انواع بیمه نامه شناورها را صادر می کند و تاکید کرد که شرکت بیمه متبوع او در سال جاری به صورت جدی وارد این عرصه خواهد شد.

وی، سهم بیمه نامه شخص ثالث در پرتفوی شرکت بیمه رازی را ۵۵ درصد برشمرد و اظهارداشت که بیمه رازی در تمامی استانها ،دارای نمایندگی بوده و بدون محدودیت بیمه نامه شخص ثالث صادر می کند.

مظلومی، درباره تاثیرکاهش نرخ سود بانکی بر شبکه بیمه ای کشور هم پیش بینی کرد که با توجه به پرداخت سود به دارندگان بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری،احتمال استقبال مردم از این نوع بیمه نامه هم بیشترخواهد بود.
تازه ترین اخبار