۰
۱۵
اخبار بانک: بانک کشاورزی تلاش دارد با احیا و رونق یک نوع سپرده خود، از زیان مشتریان جلوگیری کند.البته این سپرده در سایر بانک ها راه اندازی شده و اکنون بانک کشاورزی برای عقب نماندن از رقابت سایر بانک ها این سپرده را رونمایی کرده است.
تلاش بانک کشاورزی برای احیا و رونق یک سپرده خوب برای مشتریان
به گزارش «اخبار بانک»، بانک کشاورزی به تازگی در برخی شعب خود تبلیغات افتتاح یک نوع سپرده بلندمدت با عنوان سپرده قابل تقسیم را برای مشتریان آغاز کرده که دارای مزیت برای مشتری است.

تصور کنید شما سپرده بلندمدت یک ساله ای به مبلغ ۱۰ میلیون تومان در بانکی افتتاح کرده اید که نرخ آن ۲۲ درصد باشد.

اگر شما پس از گذشت دو ماه پول خود را نیاز داشته باشید باید کل سپرده را بسته و در این دو ماه نیز سود ۲۲ درصد از حساب شما برداشت و به جای آن نرخ ۱۰ درصدی واریز می شود که این منجر به زیان مشتریان می شود.

حال بانک کشاورزی به مانند برخی از بانک ها و برای جلوگیری از ضرر و زیان مشتری، سپرده قابل تقسیم برای مشتریان افتتاح تا اگر مشتری قبل از سررسید خواهان بستن سپرده خود باشد نیاز به ضرر و زیان برای همه ۱۰ میلیون خود نباشد.

این سپرده ۱۰ میلیون به ده سپرده یک میلیون تومانی تقسیم شده و مشتری با برداشت دو میلیون تومان تنها به اندازه همان مبلغ برداشت شده ضرر را متحمل می شود.

این نوع سپرده در بانک های دیگر و زودتر از بانک کشاورزی راه اندازی شده اما اکنون بانک کشاورزی برای بهبود سیستم بانکداری خود این سپرده را احیا کرده و در حال رونق دهی به آن است.
مشاهده نظر مخاطبان
رضا
این طرح در بسیاری از بانک هایی که من سراغ دارم از قبیل ملی ، سپه ، انصار ، قوامین و ... به صورت بهتری مدت هاست که وجود دارد و مقدار سپرده به سهم های یکصدهزار ریالی یا یک میلیون ریالی تقسیم می شود مثلا ده میلیون تومان متشکل از یکهزار سهم ده هزار تومانی(مثلا در بانک ملی) و یا یکصد سهم یکصدهزار تومانی(مثلا در بانک انصار) تقسیم شده و تا این کف قابل برداشت است.
جواب رضا
من از شعبه سپه پرسیدم اصلا همچین سپرده ای ندارند و اصلا نمی دانند چی هست , ظاهرا خبر اخباربانک درست است و بانک کشاورزی گامی در جهت حفظ حقوق سپردهگذاران در چارچوب قوانین بانک مرکزی برداشته است.
به مسولین بانک کشاورزی تبریک گفته و بابت زحمات آنان علی الخصوص """" طرح خرید تضمینی گندم از کشاورزان زحمتکش"""""" خدا قوت می گوییم .
1- روز جمعه شما از کدام شعبه پرسیدید؟
2-من به عنوان مشتری خودم چنین سپرده های یکساله ای در بانک های فوق الذکر دارم که هر موقع نیاز بود برداشت از حساب با هر مقدار دلخواه انجام می شود بدن این که تمام حساب بسته شود.شاید کسی که از او پرسیدید مطلع نبوده است.
3-شما جواب خود را که موید نظر بنده است را در نظر دیگر عزیزان می بینید.
جواب ۱۵:۲۷:۱۶
روز جمعه نپرسیدم برادر عزیز , یک دو ماه قبل پرسیدم , چون یکی از اقوام نیاز به همچین طرحی داشت از شعبه مصلی مشهد هم پرسیدم گفتم ولی رییس شعبه فقط ده دقیقه به من خندید و گفت اصلا همچین چیزی نیست و محال است , پس شما که احتمالا کارمند سپه هستی , حرف الکی نگو.
رضا
من کارمند سپه نیستم و یک معلمم و نفعی به حالم ندارد که بپذبرید یا نه فقط برای اطلاع گفتم. شما تماسی با شعب بانک داشته باشید و بپرسید اگر حساب یک ساله ای داشتم و بخواهم بخشی از آن را برداشت کنم آیا امکان دارد یا خیر تا ببینید چه پاسخی به شما می دهند
رضا
در تایید گفته ام به بند 6 شرایط و ضوابط در سایت بانک سپه بخش حساب سرمایه گذاری بلند مدت مراجعه کنید و آن را به رییس شعبه مذکر نیز نشان دهید تا به شما نخندد و به اشتباهش پی ببرد!
در آنجا چنین آمده"6- استرداد قسمتی از مبلغ سپرده قبل از سررسید با برگشت مابه التفاوت سود پرداختی به آن بخش از سپرده مورد مطالبه، امکانپذیر می باشد."
دکتر موسوی
با سلام
ظاهرا مسولین بانک کشاورزی از چرخه پیشرفت بانک ها خیلی عقب هستند!!! زیرا این نوع سپرده قبلا در سایر بانک ها ایجاد شده بود یعنی مشتری با افتتاح سپرده کلی که به تفکیکX تقسیم شده است از ضرر آتی جلوگیری می نماید
سياوش
اين نوع عمليات بانكي از حدود سال 84 و در بانك ملي صورت پذيرفته و سپس بسياري از بانكها آنرا اجرايي نمودند.
همه بانکها همین سپرده رو دارند
رضا
با سلام و خسته نباشید. از این که در سریعترین زمان ممکن متن را اصلاح و نظرات را منتشر می کنید سپاسگزارم.موفق باشید.
بیننده دائمی اخبار بانک:رضا
Iran, Islamic Republic of
این موضوع مربوط به 15 سال پیشه
حبیب اللهی
ارائه این خدمات قدیمی و برای دهه 50 هستش. اگر بانکی تا الان نداشته یا حتی الان نداره به علت عدم توجه به نیازهای مشتریان و تغییرات بازار بانکی است. البته از بانکهای دولتی بیش از اینها انتظار نمیره.
ضمناً بر اساس بخشنامه های بانک مرکزی اخذ نیم درصد جرمیه از سپرده بسته شده اجبرای است.
فريبا
Iran, Islamic Republic of
با سلام. بانك كشاورزي هم ساليان مديدي است كه اين خدمت را ارائه مي كند، سپرده قابل تقسيم به هيچ وجه خدمت جديدي در بانك كشاورزي نيست و حتي پيشتر از ساير بانك هاي دولتي آن را ارائه مي كرده است. ظاهرا نويسنده خبر به تازگي از آن مطلع شده وگرنه سپرده قابل تقسيم يكي از خدمات ابتدايي و بسيار كهنه در اين بانك است، هرچند شايد تبليغ زيادي براي آن صورت نگرفته باشد. موفق باشيد.
حسين
بانك كشاورزي چند سال از بقيه بانكهاي ايراني عقب هس تازگيا هم كه كلا وام خرد به مردم شهري نميدن اكثرا وام كشاورزي ميدن و بهتره شعار بانك بشه (بانك كشاورزان ايران) قابل توجه مديران بانك كشاورزي با تشكر
محمد
United Kingdom
نه بانک کشاورزی همه جور وامی به مردم میده وام خرید کالا خرید خ.درو وام تعمیرات مسکن وام مضاربه وام کشاورزی دامداری مرغداری زنبورداری وام به اصناف وام به مهندسان و پزشکان میتونید ازکلیه شعب سوال کنید ازهمه بانکها هم بهترازبقیه با مشتریهاش برخورد و مدارا میکنه اینو مطمئن باشید
تازه ترین اخبار