۰
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۹
انتظار برای دستور وزیر اقتصاد

سه عضو هئیت مدیره پست بانک تائيد شدند

آخرین وضعیت پست بانک با تایید سه عضو هیئت مدیره جدید توسط بانک مرکزی و انتظار تعیین مدیرعامل و ترکیب هیئت مدیره از سوی وزیر اقتصاد همراه شده است.
سه عضو هئیت مدیره پست بانک تائيد شدند
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک ، در پی ادامه ابهام و نامعلوم بودن آینده مدیریت پست بانک، روند نزولی سهام پر حاشیه ترین شرکت مشمول اصل ۴۴ تکرار و امروز به قیمت های ۳۶۰ تومان رسیده تا بازدهی سهام آن در ۱۱۲ روز حضور در تابلوی معاملات با منفی ۱۳ درصد همراه شود.

پیگیری های فارس از آخرین وضعیت این شرکت نشان می دهد سه عضو هیئت مدیره جدید پست بانک توسط بانک مرکزی تایید صلاحیت شده اند تا در صورت هماهنگی و دستور وزیر اقتصاد (که طبق قانون اصل ۴۴ مالک پست بانک بشمار می رود) برای تعیین مدیر عامل و رئیس و نائب رئیس هیئت مدیره ، زمینه برگزاری دو مجمع سالانه ۸۹ و ۹۰ و سایر اقدامات لازم مانند افزایش سرمایه فراهم شود.

براساس این گزارش،با برگزاری مجمع فوق العاده ایی در هفت صبح ۲۶ مرداد (آن هم در ماه مبارک رمضان) ، ترکیب هئیت مدیره این شرکت بعد از ماه ها کش و قوس و جدل بین دو وزارتخانه اقتصاد و ارتباطات، مشخص شد.

در آن مجمع وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت، دو شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت گیلان و آذربایجان شرقی ، مدیریت سرمایه گذاری بانک ملی ایران به همراه شرکت سهامی بیمه ایران ، ۵ عضو حقوقی هیئت مدیره پست بانک را تشکیل دادند اما ۶ فرد حقیقی به عنوان نماینده معرفی شدند که اتفاق و حاشیه ایی تازه بشمار می رود.

به این ترتیب تا به امروز صلاحیت مرتضی دستجانی فراهانی، حسن علی ضیایی و حمزه پور توسط بانک مرکزی تایید شده و این سه نفر می توانند با هماهنگی وزیر اقتصاد سایر مراحل لازم را طی کنند.

برخی اخبار غیر رسمی هم از اعلام انصراف قنبرپور ( مدیرعامل سابق بانک سپه) از عضویت در هیئت مدیره پست بانک به دلیل تمایل به حضور در بانک دی و همچنین نامعلوم بودن صلاحیت محبیان عراقی و خیری ،دو نماینده معرفی شده دیگر حکایت دارند که پیگیری ها برای روشن شدن این موضوع فعلا" با نتیجه ایی همراه نشده است.

همچنین با توجه به ترکیب جدید هیئت مدیره پست بانک و نبود مخالفی چون تقی پور وزیر سابق ارتباطات برخی منابع آگاه از تغییر مدیرعامل این بانک و روی کار آمدن حسن علی ضیایی (مدیرعامل اسبق سازمان تامین اجتماعی) به جای محبیان عراقی سخن گفته اند ولی این موضوع هم به دلیل نامعلوم صلاحیت محبیان عراقی و برنامه وزیر اقتصاد تاکنون مبهم است.
تازه ترین اخبار